Anasayfa Makaleler Yeni Ebeveynlerin Yaptığı En Yaygın Hatalar

Yeni Ebeveynlerin Yaptığı En Yaygın Hatalar

by makale makale
20 Görüntülenme

Bu yazıda sizlere yeni ebeveynlerin yaptığı en yaygın hatalardan bahsedeceğiz. Bu hataları okuyarak yeni doğmuş bebeğinize daha temkinli davranabilirsiniz.

Her Şeye Panik Yapıyor

En yaygın hata, her şey için paniklemektir. Bebeğin uykusu, ağlamaları, yiyecekleri ve hatta bebeğin ne tür kıyafetler giymesi gerektiği veya bebeğin ne tür oyuncaklarla oynaması gerektiği konusunda endişelenirler. Her şey için endişelenmek bebeğiniz için hiçbir işe yaramaz. Lütfen bebeğinizi düzenli kontroller ve aşılar için götürün ve her şey için endişelenmeyi bırakın. Endişelenmek hiç kimseye bir fayda sağlamadı. Bir şey sizi gerçekten endişelendiriyorsa, lütfen uzman tavsiyesi alın.

TV ve Mobil Cihazları Yakında Tanıtın

Ebeveynler, Çocukların bu cihazlar aracılığıyla öğreneceğine inandıkları için bunları çocuklara tanıtırlar. Cep telefonlarını ve televizyonu erken yaşta tanıtmak, Çocuğunuzun beyninin gelişimini etkileyebilir ve gözler üzerinde zararlı etkilere neden olabilir.

Küçük çocuklar henüz beyin için gerekli kafatası kemik yoğunluğunu ve koruyucu dokuyu geliştirmiş değiller ve bu da onları radyasyonun etkilerine karşı savunmasız hale getiriyor. bunun yerine bir müzik sisteminde şarkılar ve Tekerlemeler çalın. Araştırmalar, hafif müziğin beyin gelişimine yardımcı olduğunu ve çocuğun huzur içinde uyumasına yardımcı olduğunu kanıtladı.

Bebekleriyle Yeterince Konuşmamak

Lütfen bebeğinizle olabildiğince çok konuşun ve kendinizi TV, Mobil ve Dizüstü Bilgisayarlardan uzak tutun. Araştırmalar, mükemmel dil gelişimini teşvik etmek için çocuğunuzla günlük ortak etkileşimin tek ihtiyacınız olduğunu kanıtladı. Ebeveynlerin çocuklara sağladığı Dil becerileri, bir TV, Bilgisayar veya mobil cihazların verebileceğinden daha zengindir. Lütfen çocuğunuza her gün kısa bir hikaye okumayı alışkanlık haline getirin.

ebeveynlerin yaptığı hatalar

Bebeğine Ev Yapımı Yemek Vermemek

Evde yemek pişirirken malzemeleri kontrol edebilirsiniz. Gıda alerjilerini kontrol etmeye, bağışıklığı artırmaya ve bebeği hastalıklardan uzak tutmaya yardımcı olacaktır. İşlenmiş gıdalar, çocuğunuz için zararlı olan yüksek oranda şeker, koruma ve suni maddeler içerir. Birkaç basit ve hızlı bebek maması tarifini öğrenin.

Asla Uyku Eğitimini Denemeyen

Ebeveynlerin çoğu bebeklerine uyku zamanı rutini uygulamıyor. Çocuğunuz için tutarlı bir yatma zamanı seçin ve ayrıca bebeğiniz için Yemek zamanları, oyun zamanı, banyo zamanı, hikaye zamanı ve açık havada keşif zamanını içermesi gereken bir gündüz programı oluşturun.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder