Anasayfa Makaleler Yaratıcı Çocuklar Yetiştirmek İçin 3 İpucu

Yaratıcı Çocuklar Yetiştirmek İçin 3 İpucu

by makale makale
25 Görüntülenme

Yeni yürümeye başlayan çocuklar, 1 ila 3 yaş aralığına giren bir grup çocuktur. Evde bir tane varsa, kesinlikle onların klişelerini anlıyorsunuz! Vahşiler, her şeyin içindeler, ilgi istiyorlar ve tabii ki onlar da son derece sevgi dolu! Doğal olarak yaratıcı olabilirler. Yeni yürümeye başlayan çocuklar, şapka olarak bir kase takma veya rujla boyama gibi sıradan nesneleri kullanmanın yeni yollarını bulmayı severler. Meraklarını beslemek, problem çözmeyi teşvik etmek ve yaratıcılıklarını geliştirmek için benzersiz oyun fikirleri.

Buluş Kutusu Yap

Bu, artık kullanmadığınız tüm eşyalar için bir yuva bulmanın harika bir yoludur! Bir ayakkabı kutusu veya plastik bir kutu bulun, ardından telefon, eski çoraplar, silik plastik kaplar, pipetler gibi eski nesneleri yerleştirin. Bir veya iki nesne seçin ve ondan yeni bir şey yapın, yaptığınız şeyi yüksek sesle modelleyin. Örneğin, plastik bir bardak alıp içine bir çiçek koyup yeni bir vazo yaptığınızı söyleyebilirsiniz.

Bir icat kutusu yalnızca çocuğunuzun düşüncesini genişletmekle kalmaz, aynı zamanda bu mini STEM etkinliği sırasında kelime becerilerini ve iletişim becerilerini de geliştirecek ve artıracaktır!

Neler İnşa Edebildiğini Görün

Küçük öğrenciniz için değiştirilmiş bir başka STEM mücadelesi, yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmek için “Nelerle İnşa Edebilirsiniz” oyununu oynayabilirsiniz. Yürümeye başlayan çocuğunuza 10 blok verin ve ondan ne çıkarabileceklerini sorun. Süreci mini bir köpek evi yaparak veya 10 bloğu bir E harfine yerleştirerek modelleyebilirsiniz. Çocuğunuza ilk başta çok sayıda blok vererek, güvenini arttırmak ve sayısını yavaşça azaltmaya başlamak isteyebilirsiniz. Beceri konusunda yetkin hale geldikten sonra üzerinde çalışacakları bloklar. Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun ne yaratacağına şaşıracaksınız!

yaratıcı çocuklar yetiştirmek

Karalama

Yeni yürümeye başlayan çocuklar karalamayı seviyor çünkü bu noktada kağıt üzerinde yapabilecekleri tek şey bu! Çocuğunuz rastgele çizsin ve arkanıza yaslanın ve birlikte soyut parça üzerinde düşünün. Farklı bir renkli mum boya kullanarak, karalamadan bir şeyler yaratın. Örneğin, karalamaları kurbağaya veya kediye dönüştürebilirsiniz. Çocuğunuza karalamaya baktıklarında ne gördüklerini sorun ve vizyonlarını tamamlayarak onu yakalamalarına yardımcı olun. Sonunda, yeterince pratik yaptıktan sonra, liderliğinizi takip edebilecekler.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder