Anasayfa Ürün İncelemeleri UNO Flip Nasıl Oynanır?

UNO Flip Nasıl Oynanır?

by makale makale
4903 Görüntülenme

Başlangıçta 1971’de oluşturulan UNO, genellikle klasik bir kart oyunu olarak kabul edilir. İnsanlar oyun hakkında farklı fikirlere sahipler çünkü bazı insanlar onu seviyor, bazıları ise nefret ediyor. UNO’nun çok fazla stratejisi yoktur, ancak hızlı, küçük bir oyunda çok fazla düşünmek zorunda olmadığınız eğlenceli bir şey vardır. Popülerliği nedeniyle yıllar içinde oldukça fazla sayıda farklı UNO oyunlar oluşturulmuştur. 2009’da piyasaya sürülen UNO Flip de dahil olmak üzere bunlardan birkaçına bir göz atalım. Birçok UNO yan oyunu orijinal oyuna göre gerçekten gelişmediğinden, serideki bu son oyunun daha iyi bir iş çıkaracağını merak ediyoruz. UNO Flip! Orijinal UNO ile pek çok ortak noktayı paylaşabilir, ancak orijinal oyun üzerinde gerçekten gelişen çok az sayıda yan oyunlardan biri olmayı başarır.

UNO Flip Nasıl Oynanır!

Kurmak

  • Kartlar çift taraflı olduğundan, tüm kartların aynı yöne baktığından emin olun.
  • Her oyuncu bir kart çeker ve diğer oyunculara açık tarafı gösterir. En yüksek sayıyı çeken oyuncu (özel kartlar sıfır olarak sayılır) ilk dağıtıcı olur.
  • Tüm kartları karıştırın ve her oyuncuya yedi kart dağıtın. Oyuncular, kartları açık taraf onlara, karanlık taraf rakiplerine bakacak şekilde tutmalıdır.
  • Kartların geri kalanı, açık tarafı aşağı bakacak şekilde masaya yerleştirilir.
  • Çekiliş destesindeki en üstteki kart, Atma destesini başlatmak için ters çevrilir. Özel bir kart ters çevrilirse özel bir eylem meydana gelebilir.
  • Dağıtıcının solundaki oyuncu oyuna başlayacaktır.

Oyun Oynamak

Bir oyuncunun sırasına göre, elindeki kartlardan, Atma destesindeki en üstteki kartla eşleşen birini oynamaya çalışırlar. Bir kartı eşleştirmek için ya renk, numara ya da sembolle eşleşmesi gerekir. UNO Flip arkalı önlü olarak oynanmaktadır. Ön taraf klasik UNO oyunuyla aynıdır. Yeni arka tarafta ise bazı bonus kartlar yer almaktadır. İşte o bonuslar;

Beş Kart Çekin

Beş Çekme kartı, bir sonraki oyuncuyu Beraberlik destesinden beş kart çekmeye zorlar. Sıralarını da atlamaları gerekecek.uno flip nasıl oynanır

Ters

Ters kart, oyun sırasını tersine çevirir. Oyun saat yönünde ilerliyorsa şimdi saat yönünün tersine ilerleyecektir ve bunun tersi de geçerlidir.

Herkesi Atla

Bir oyuncu bir Herkesi Atla kartını oynadığında, diğer tüm oyuncular sıralarını kaybeder. Kartı oynayan oyuncu hemen başka bir kart oynayacaktır.

Rengi Seç

Rengi seç kart, hangi renge değiştirileceğini seçecektir. Bir sonraki oyuncu daha sonra yeni renge uyan bir kart oynamak zorunda kalacaktır.

Renkli Kart Çek

Renkli kart çek kart oynandığında, mevcut oyuncu atılan desteyi hangi rengi oluşturacağını seçecektir. Bir sonraki oyuncu, seçilen renkte bir kart çekene kadar çekiliş destesinden kart çekmeye devam etmelidir. Bir sonraki oyuncu da sırasını kaybedecek.

Flip

Bir Flip kartı, tüm kartları Karanlık Taraftan Aydınlık Tarafa çevirir. Tüm oyuncular kartları ellerinde çevirecek. Çekme ve Atma yığınlarındaki kartlar da ters çevrilir. Bir Flip kartı yalnızca aynı renkteki bir kartta veya başka bir Flip kartta oynatılabilir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder