Anasayfa Türkiye'den Haberler Türkiye oyuncak imalatçıları bir araya geldi

Türkiye oyuncak imalatçıları bir araya geldi

by makale makale
22 Görüntülenme

Türkiye oyuncak sektörü, üretim alanında büyümeye devam ediyor. Oyuncak üretiminde katma değerin yüksek ürünlerle ihracat edilmesi sektörün ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

Türkiye Oyuncak İmalatçıları, İhracatları Ve Üretim Süreçlerini Değerlendirdiler

Türkiye Oyuncak İmalatçıları, yemekte bir araya geldi. İhracatta neler yapılabileceğini konuştular. Yemeğe İKMİB Komite Başkanı Mehmet Uysal da katıldı. Türkiye’de üretim yapan oyuncakçıları toplantıda, ‘ihracatta nasıl verimli ve farklı bir ivme yakalanacağını’ masaya yatırdılar.

İKMİB Komite Başkanı Mehmet Uysal: Birlikten Güç Doğar

İKMİB Komite Başkanı Mehmet Uysal açıklamasında, “Birlikten her zaman güç doğmuştur. Üreten oyuncakçıların bu gibi bir etkinlikte bir araya gelmesi önemli’’ açıklamasında bulundu.

İKMİB Olarak Her Zaman Üreticilerin Yanındayız

İKMİB olarak her üreticinin yanındayız. Üreticilerimiz bizlere proje, plan ve taleplerle gelirlerse biz de ülkemizde katma değer yaratan, ülkemizin ekonomisini güçlendiren, işsizliği azaltan üreticilerimize büyük bir gururla destek vermeye hazırız.

Türkiye oyuncak imalatçıları

Oyuncak Sektörünün Potansiyeli Çok Büyük

Oyuncak sektörü, Türkiye’nin çok önemli bir sektörü haline geldi. Gerek şahsen gerekse İKMİB olarak bu sektörün ne kadar büyük olduğunun farkındayız. Organize bir şekilde hareket eden sektör ülkemize kazandıracaktır” açıklamasında bulundu.

Ender Mıcık: Bir Olalım, Diri Olalım, İri Olalım

Yönetim Kurulu Başkanı Ender Mıcık açıklamasında, “Oyuncak sektöründeki imalatçıların birlik olma zamanı geldi de geçiyor. Bu birlikteliğinin hiç kimseye bir zararı olmaz. Bir olalım, diri olalım, iri olalım.

Üretim Alanlarında Sektörün Problemlerini Bizler Çözelim Çocuklarımıza Bırakmayalım

Üretim bakımından sektörün problemlerini bizler çözmemiz gerekir çocuklarımıza bırakmayalım. Mevcut problemler yokmuş gibi varsayarsak bir noktaya gelemeyiz. Üretim süreçleri ile alakalı problemleri biz üreticiler olarak çözümlere kavuşturmalıyız. Bizden sonra gelecek olan kuşağın da oyuncak işleri ile ilgileniyor. Ben, gençlerin bizlerden daha çok başarılı olacağını inanıyorum. Bizler gençlere sorunsuz bir sektör bırakmalıyız.

Üretimdeki Problemleri Yetkililerimizle Görüşmeliyiz

Burada, bu yemekte Türkiye’nin en önemli üreticileri ile görüşüyoruz. Bizler birlik olursak problemlerimizi devlet nezdinde de çok rahat çözme fırsatımız olur” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder