Anasayfa Türkiye'den Haberler Türkiye Diyanet Vakfından yetimlere oyuncak hediyesi

Türkiye Diyanet Vakfından yetimlere oyuncak hediyesi

by makale makale
17 Görüntülenme

Türkiye Diyanet Vakfı Aksaray Şubesi, “Bir Yetim Bin Tebessüm” adıyla başlattığı proje kapsamında Suriye’deki yetim kamplarında yaşayan çocuklara 5 oyun parkı ve 15 bine yakın oyuncak hediye etti.

Türkiye Diyanet Vakfı Şube Başkanı Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Diyanet Vakfı Şube Başkanı ve Aksaray İl Müftüsü olan Hasan Hüseyin Güller, savaşın en acı yüzü ile karşı karşıya kalan çocuklar ve bölgede yaşayan ailelerin zorlu yaşam koşullarına mücadele etmek zorunda kaldığını söyledi.

Türkiye Diyanet Vakfı oyuncak

Türkiye Diyanet Vakfı olarak, savaş mağduru çocuklara ve ailelerine her türlü desteği vermeye çalıştıklarını belirten Güller, şunları söyledi; “İlk başta içerisinde insani yardım malzemelerin bulunduğu 14 tane yardım tırını bölgeye yolladık. Bu yardımları yaparken kampta bulunan yetim çocukların oyuncak ve oyun parkı ihtiyacı olduğunu öğrendik. Allah’ın bizlere emanet ettiği yetim çocuklarını sevindirebilmek ve onların isteklerini yerine getirebilmek için ‘Bir Yetim Bin Tebessüm’ adında bir kampanya başlattık. Allaha şükür yaklaşık üç hafta kadar süren kampanyamıza gönüllülerimiz, hayırseverlerimiz ve Aksaray halkından çok büyük destek gördük. Sayın Belediye başkanımızın da destekleri ile kısa süre içerisinde yaklaşık 15 bin oyuncak ve 5 oyun parkı temin ettik. Bölgeye ulaştırdığımız oyun parkları ve oyuncaklar yetimlerimizin yüzünde mutluluk hepimizi mutlu etti.” dedi.

Güller, savaşın gölgesinde, yoksulluk, açlık ve mahrumiyet içerisinde hayatlarını sürdüren savaş mağduru yetimlere ve ailelere her daim destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder