Anasayfa Türkiye'den Haberler Tedavi gören çocuklara şifa oyuncakları dağıtıldı

Tedavi gören çocuklara şifa oyuncakları dağıtıldı

by makale makale
127 Görüntülenme

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olan Gölcük Öğrenci Yurdunun düzenlediği gönüllülük faaliyetlerinden “Şifa Oyuncakları” projesi adı altında Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde tedavileri devam eden çocukları yurt yöneticileri ve öğrencileri ziyaret etti ve oyuncak hediye ettiler.

Bakanlığa bağlı olan Gölcük Öğrenci Yurdunun düzenlediği gönüllülük faaliyetlerinden oluşan “Şifa Oyuncakları” projesi ile öğrencilerin harçlıklarından biriktirdikleri bütçeyle satın aldıkları oyuncakları Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde tedavileri devam eden çocukları öğrenciler ve yurt yöneticileri ziyaret ederek oyuncak hediye ettiler.

Çocuklar Eğlenceli Zaman Geçirdi

Programa; Gölcük Öğrenci Yurdundan Eğitim Sorumlusu Özlem Kara, hastane yönetimi, yurtta kalan öğrenci temsilcileri, hastanede tedavi gören çocuklar ve servis hemşireleri katıldı. Öğrencilerin verdiği oyuncaklar; hasta çocuklara, yakınlarının motivasyon ve moral yükseltirken, çocuklar eğlenceli zaman geçirdi.

Şifa Oyuncakları

Başhekim Acar Teşekkürlerini Dile Getirdi

Hastane Başhekimi Uz. Dr. Sertan Acar açıklamasında; “Tedavileri devam eden çocukların mutlu yarınlara daha iyi bir şekilde hazırlanabilmesi için hastane çalışanlarıyla var güçleri ile çalışıyoruz, ayrıca böyle güzel bir programa bizlere destek veren Gölcük Öğrenci Yurdunun öğrencilerine ve çalışanlarına çok teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder