Anasayfa Türkiye'den Haberler Sibel Emül, 120 ülkeden 500 oyuncak bebek topladı

Sibel Emül, 120 ülkeden 500 oyuncak bebek topladı

by makale makale
69 Görüntülenme

Eczacılık fakültesinden mezun olan Sibel Emül, özel bir firmada yaklaşık 25 yıldır pazarlama müdürü olarak görev aldı. Emül, emekli olduktan sonra özel bir üniversitede sağlık meslek yüksekokulunda yarı zamanlı olarak öğretim görevlisi olarak devam etti.

Habere göre oyuncak bebeklere karşı büyük bir ilgisi olan Emül, ilk bebeklerini hobi amacı ile satın aldı. İlk zamanlarda iş seyahatlerinde, yurt dışına çıkan arkadaşlarının aracılığı ile  son 6 yılda internet üzerinden bebek satın alan Emül, şuanda büyük bir koleksiyona sahip.

100 metrekarelik evinin bir köşesinde dünyaca ünlü Ashton Drake ve Franklin Mint bebekleri yer alırken, bir diğer köşede Prenses Diana, Marilyn Monroe, Jacqueline Kennedy, Prenses Grace, Elizabeth Taylor ve Cambridge Düşesi Catherine Elizabeth Middleton ile Cambridge Dükü Prens William gibi ünlü kişilerin bebekleri dikkati çekiyor.

Büyük bir vitrinin içerisinde ülkelerin kültürel giysilerini taşıyan yüzlerce bebek salona ayrı bir renk verirken, Rüzgar Gibi Geçti filmindeki karakterlerden oluşan koleksiyona ait bebekler özel tasarım giysileri ile evin değişmez bir parçası olarak durmakta.

Sibel Emül oyuncak bebek

Yaklaşık 500 parçalık koleksiyonda yer alan bebeklerin bir kısmı evin sakini gibi koltuklarda oturmaktadır. Salona sığmayan bebekler diğer odalarda ve koridorda vitrinlerde korunaklı bir şekilde durmaktadır. Bebeklere gözü gibi bakan Sibel Emül, 500 bebeğin yer aldığı koleksiyonunu müzeye dönüştürmeyi düşünüyor.

“Yaşlanabilirim Ama Asla Büyümeyeceğim”

Bebek koleksiyonuna başlama sürecini anlatan Sibel Emül, küçüklüğünden beri bebeklere karşı bir tutku ile bağlı olduğunu söyleyerek, “Bebekler benim bir hobim. Çok oyun oynardım. Sloganım şu şekilde, yaşlanabilirim ama asla büyümeyeceğim” şeklinde konuştu.

Emül, bebeklere karşı sevgisini, “Bilmiyorum belki küçükken hiç bebeğim olmadı. Çocuklara özel bir ilgim var ve onları çok seviyorum. Bebekler beni başka alemlere götürüyor. Her ülkeden satın aldığım bebek, onların kıyafetleri, değişik hatıralara anlatıyor” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder