Anasayfa Türkiye'den Haberler Seyhan Belediyesi kreşlerde üretilen oyuncakları çocuklara dağıttı

Seyhan Belediyesi kreşlerde üretilen oyuncakları çocuklara dağıttı

by makale makale
22 Görüntülenme

Seyhan Belediyesi, pandemi dönemi nedeni ile geçici olarak faaliyetlerini durdukları belediye kreşlerini oyuncak üretmek için atölyeye dönüştürdü. Kreş yetkilileri ve öğretmenleri el emeği ile ürettikleri oyuncakları, dezavantajlı mahallelerde yaşayan çocuklara hediye etti.

Pandemi dönemi kapsamında dezenfeksiyon çalışmalarını sürdüren Seyhan Belediyesi, bir yandan da koronaya neden olduğu sosyal ve ekonomik sorunların aşılması için insanlara destek vermeye devam ediyor. İhtiyaç sahibi kişilere düzenli olarak hijyen ve gıda paketi gibi yardımlar yapan Seyhan Belediyesi, salgın döneminde faaliyetlerini durduran kreşlere, Seyhan Belediye Başkanı Akay’ın talimatı ile oyuncak üretim atölyesine dönüştürüldü.

Kreş müdürlüğü çalışanları ve öğretmenleri, mesai saatlerinde Seyhan’da yardıma muhtaç olan çocuklara dağıtılmak üzere el emekleri ile oyuncaklar tasarlıyor. Kreşlerde tasarlanan yüzlerce oyuncak, belirli tarihlerde dezavantajlı mahallelerde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına veriliyor ve çocukların yüzlerini güldürülüyor.

Kreşlerin Kapasitesi Yükseltildi

Pandemi döneminde çocukların sağlığını koruyabilmek için belediye kreşlere bir süreliğine durdurma kararı aldıklarını anımsatan Başkan Akay, bu süreçte kreşlerin kapasitesinin arttırma konusunda çalışmaların devam ettiklerini söyledi. Vaka artışlarına göre kreşlerin yeniden açılacağını dile getiren Başkan Akay, yeni eğitim-öğretim yılında daha fazla öğrenci ile kreşlerin faaliyetlerini sürdüreceğini söyledi.

Seyhan Belediyesi kreş oyuncak

Çocukların Mutluluğu Her Şeye Bedel

COVID-19 salgınının sosyal yaşamı olumsuz şekilde etkilediğinin altını çizen Başkan Akay, çocukların pandemi döneminde en olumsuz etkilenen gruplar arasında olduğunu söyledi. Pandemi nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasakları ve okulların kapatılmasından dolayı çocukların psikolojisinin bozulduğunu söyleyen Akay, “Pandemi sürecinde arkadaşları ile bir araya gelemeyen, birlikte ortak oyunlar oynayamayan çocuklar bir nebze de olsa mutlu etmek, onları güldürmek için kreşlerde bulunan öğretmenlerimiz ve diğer çalışanlar oyuncak tasarlamaya başladı. Burada tasarlanan oyuncaklar belirli tarihlerde çocuklara ulaştırılıyor. Oyuncaklar çocukların, bu zor döneminde yüzlerinde bir gülümseme oluşturabiliyorsak ne mutlu bize. Onların mutlu ve sevinçli görmek her şeye bedel” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder