Anasayfa Türkiye'den Haberler Restoran İşletmecisi, Pandemide Ahşap Ustası Oldu

Restoran İşletmecisi, Pandemide Ahşap Ustası Oldu

by makale makale
71 Görüntülenme

Rize’de pandemi tedbirleri kapsamında işlettiği restoranını kapatan Salih Öz, bu dönemde evinde oluşturduğu atölyesinde ahşap ürünler tasarlamaya başladı.

Rize’de yıllarca restoran işletmeciliği yapan Salih Öz, pandemi tedbirleri kapsamında iş yerini kapatmak zorunda kaldı. Bu dönemde hayalini kurduğu ahşap işlerle zaman geçirmeye başladı. Yaşanılan durumu fırsata dönüştüren Öz, çocuklara mobilya ve oyuncak yapmaya başladı.

Kütüklerden ve ağaçlardan masa, ayna, sehpa, dekoratif tasarımları da yapan Öz, baba mesleği olan denizcilikte de bu eşyalara yansıtmaya çalışıyor. Geminin demirlerinden sehpa bacakları yapan Öz, halatlarla da avizeler tasarlıyor. Tasarımlarıyla insanların takdirini toplayan Salih Öz’ün üretimine kayıtsız kalmayan eşi Şaduman Öz de atölyede eşiyle birlikte çalışıyor. Öz çiftinin, fikirleri ve el emeğiyle ortaya çıkan değişik tasarımlarla beğeni kazanıyor.

pandemi ahşap oyuncaklar

Yeteneklerimi Konuşturuyorum

Ahşap tasarımlarında tecrübeli olduğunu belirten Salih Öz, şunları söyledi: “Küçüklüğümden beri ahşap eşyalara merakım vardı ama yoğun bir iş sürecim olduğu için bir türlü ilgilenemiyordum. Her zaman kendime diyordum emekli olduğumda ahşapla ilgilenmeye başlayacağım diyordum. İlginç kütükler, ağaçlar bulduğum zaman küçük bir depoda onları biriktiriyordum. Bir restoranım vardı ancak korona nedeniyle faaliyete ara verildi. Bu dönemde emeklilik hayalimi erkene aldım, ahşap tasarımlarında yeteneklerimi sergiliyorum .” dedi. Öz son olarak şunları söyledi, “Eksik olan makine ve malzemeleri toplayarak atölyemizde ahşaptan her şeyi yapıyoruz. Süs eşyalar, masalar, avizeler ve avizeler. Ama daha çok çocuklar için ahşap oyuncaklar üretiyoruz. Yaptığımız ahşap oyuncakları çocuklar çok beğeniyor. Eşimde bana yardım ettiği için farklı tasarımlı oyuncaklar yapabiliyoruz. Bu oyuncaklar herkesin beğenisini kazandı. ” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder