Anasayfa Dünya'dan Haberler Pandemi döneminde LEGO’dan rekor satış

Pandemi döneminde LEGO’dan rekor satış

by makale makale
118 Görüntülenme

Her yaştan tüketicinin pandemi salgını sırasında ikonik oyuncak setlerine yönelmesiyle dünyaca ünlü oyuncak firması LEGO, geçen yıl rekor satışlar gerçekleştiğini açıkladı.

Satışlar % 13 Arttı

Danimarka’nın batısında yer alan şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, net gelirin % 19 artarak 9.9 milyar krona (1.6 milyar $) yükseldiğini söyledi. Satışlar % 13 artışla 43,7 milyar krona yükseldi ve bu, bir yılda şimdiye kadarki en fazla LEGO karını elde etti.

İcra kurulu başkanı Niels B Christiansen başkanlığındaki LEGO, renkli yapı taşlarını dijitalleştirilmiş öğeler ile birleştiren çevrimiçi platformlara ve ürünlere büyük yatırım yaptı. Ancak şirket, geçen yıl markalı fiziksel mağazalarına yaklaşık % 25 ekleyerek küresel varlığını 678 mağazaya taşıdığını söyledi.

lego oyuncak satışları

Milyarder Kjeld Kirk Kristiansen’in ailesi tarafından kontrol edilen LEGO, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 2020’de tüm 12 büyük pazarının yanı sıra küresel olarak pazar payı kazandığını söyledi. Christiansen açıklamasında, “Son iki yıldır, uzun vadeli büyümeleri desteklemek için tasarlamış olduğumuz girişimlere büyük ölçekli yatırımlar gerçekleştirdik. 2020 yılında özellikle ürün inovasyonu ve e-ticaretlerde bunların faydalarını görmeye başladık.” açıklamasında bulundu.

Christiansen, salgının tüketicileri kilit altında vakit geçirmek için daha fazla LEGO seti satın almaya teşvik etse de, yıl boyunca satışların bu kadar güçlü olmasının tek nedeni bu değil. Şirket, e-ticaret işinde ve yeni pazarlarda yatırımların avantajlarından yararlanıyor.

LEGO’nun fiziksel mağazalarının çoğu geçici olarak kapanmaya zorlandığı için geçen yıl Lego.com’a yapılan ziyaretlerin sayısı bir önceki yıla göre iki katına çıktı. Müşteriler zaten çevrimiçi alışverişe daha fazla yöneliyorlardı, ancak koronavirüs salgını eğilimleri hızlandırdı ve muhtemelen tersine dönmeyecek.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder