Anasayfa Türkiye'den Haberler Oyuncak projesine LÖSEV’den teşekkür

Oyuncak projesine LÖSEV’den teşekkür

by makale makale
30 Görüntülenme

Kırşehir lösemili çocuklar için başlatılan oyuncak projesi sonrasında katkılarından dolayı proje yetkililerine teşekkür plaketi verildi.

‘Bir Oyuncak Bir Kalp’ Projesi

Anadolu Eğitim Sendikası tarafından gerçekleştirilen eğitimcilerin ve Ahi esnafının da destek olduğu oyuncaklar Ankara’da kanser tedavileri gören çocuklara hediye edildi. Sendikanın öncülüğünde ‘Bir oyuncak bir kalp’ sloganıyla düzenlenen oyuncak projesinde kendi çocuğu da rahatsızlanan Sosyal Bilgiler Öğretmeni Şenol Dönmez’in öncülüğünde toplandı. Kendi çocuğunun da kanser tedavisinin gördüğünü söyleyen öğretmen Şenol Dönmez’in evinin bir odasını toplanan oyuncakları depo şeklinde kullandı. Oyuncaklar sendika yetkilileri ve Ankara Gazi Hastanesi ile birlikte LÖSEV’in Ankara’daki merkezine teslim edildi.

LÖSEV oyuncak

Oyuncaklar daha sonra LÖSEV görevlileri ve hastane tarafından kanser tedavileri gören çocuklara verildi. Lösev yetkilileri pandemi de örnek davranışlar sergilediği için teşekkür plaketi alan Dönmez, ” Yaklaşık 2 aylık emeğin sonucunda kanser tedavileri gören çocukların tebessümleri bizleri çok mutlu etti. Maddi kazanımlardan daha fazla heyecan duyduk. Çocuklarımızın mutluluğu her şeyin üstünde. Çocukların tedavilerden sonra oyuncaklar ile gülümsemesi bizleri mutlu etti. Çocuklarımızın hayatta kalma mücadelesi bizleri onurlandırıyor. Farklı projeler ile lösemili çocuklara ve ailelerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder