Anasayfa Türkiye'den Haberler Oyuncak Müzesi ara tatilde çocukların ilgi odağı oldu

Oyuncak Müzesi ara tatilde çocukların ilgi odağı oldu

by makale makale
15 Görüntülenme

Antalya Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında ara tatile çıkan minik ziyaretçilerin ilk adresi oldu.

Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Dairesi Başkanlığı çatısında faaliyet gösteren Oyuncak Müzesi, ara tatile giren öğrencilerin buluşma adresi oldu. Çocuklar binlerce hayal kahramanının ve oyuncakların olduğu müzede masalsı bir yolculuğa çıktı.

Kaleiçi Yat Limanı içerisinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi’nde çocuklar, Kül Kedisi, Red Kit, Daltonlar, Micky Mouse ve Şirinler gibi pek çok çizgi film kahramanı ile geçmişten günümüze kadar gelen pek çok oyuncağı yakından inceleme fırsatına sahip oldu. Ailelerin eşliğinde ücretsiz olarak müzeyi gezen çocuklar, sevimli kahramanlar ile fotoğraf çektirdi ve oyuncaklar hakkında bilgiler aldı.

Tatilin Eğlence Noktası

Müzeyi Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen aileler de ziyaret etti. Ara tatili fırsat haline çeviren İstanbul’dan Antalya’ya gelen anaokulu öğretmeni Merve Dur, çocukları ile birlikte müzeyi gezdi. Çocukların Oyuncak Müzesi’ni merak ettiğini belirten Dur, “İstanbul’da bulunan müzeyi de gezmiştik. Ama Antalya Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi’ni hem dekoruyla ve oyuncakları renkli bu yüzden burayı çok beğendik. Çocuklar da büyük ilgi ile her oyuncağı inceledi. Onlar da mutlu oldu, hepimiz için keyifli bir gün oldu” şeklinde konuştu.

Antalya Oyuncak Müzesi

Yaklaşık 3 Bin Oyuncak

Müzede yaklaşık 3 bin antika oyuncağın sergilendiği masalsı bir dünya ile sadece çocuklar için değil yetişkinlerin de ilgisini çekmekte. 7’den 70’e herkese hitap eden müzeyi gezenler geçmişe dönerek güzel anlar yaşıyor. Müzede 1860 yıllarından 1980 yıllarında kadar pek çok yabancı ve yerli üretim oyuncak sergilenmekte.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder