Anasayfa Türkiye'den Haberler Oyuncak evi Aralık ayı atölye takvimini açıkladı

Oyuncak evi Aralık ayı atölye takvimini açıkladı

by makale makale
9 Görüntülenme

Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi’nin Aralık ayındaki atölye takvimi açıklandı. Etkinlikler içerisinde “Minik eller dokuma yapıyor/çarpana dokuma” atölyesi; “Kukla Yapımı”, “Masallarla drama” atölyesi ve dördüncü atölyesinin konusu da “Picasso’yla tanışıyoruz” şeklinde olacak. İşte Oyuncak Evi’nin Aralık ayında gerçekleştireceği etkinlerin ayrıntıları;

Minik Eller Dokuma Yapıyor/ Çarpana Atölyesi

4 Aralık Cumartesi günü saat:  11.00 ile 12.30 saatleri arasında gerçekleşecek. Katılım için belirlenen yaş grupları 7 ile 12 yaş aralığıdır. Atölyenin eğitmeni Nigar Duman Küçücük tezgahlar ile takılar, bileklikler, çanta sapları ve kemer dokumayı öğreneceksiniz. Tezgah olmadan bir sandalyeden veya ağaç gövdesinden yararlanarak dokuma yapmanın inceliklerini öğreneceksiniz. Rengarenk iplikler çocuklarla buluşacak. Ayrıca atölyede sürpriz oyunlarda yer alacak.

Oyuncak evi atölye

Masallarla Drama

11 Aralık Cumartesi günü saat:  11.00 ile 12.30 arasında gerçekleşecek. Katılım için belirlenen yaş aralığı 4 ile 7 yaş arasındadır. Eğitmenler: Selim Yiğit Ramazan Ceylan olacaktır. Bu atölyede masalların muhteşem evrenine süzülerek, sevimli kahramanlarının bir bölümü ile karşılaşacaksınız. Masal dünyasında canlandırmalar yaparak, masalın bir parçası olacaksınız. Hem eğleneceksiniz, hem öğreneceksiniz. Ayrıca atölyeye müzik öğretmeni gitarı ila eşlik edecek.

Kukla Yapım Atölyesi

18 Aralık Cumartesi günü saat: 11.00 ile 12.30 saatlerinde gerçekleşecektir. Katılım için belirlenen yaş aralığı 7 ile 10 yaş arasındadır. Eğitmen Havva Keleş Ağaç Gülsüm Usluoğlu ile geleneksel kukla kültüründen küçük bir örnek sergileyip, kendi kuklalarını üreteceksiniz. Farklı malzemeleri keserek, yapıştırarak, bağlayıp, şekil verip kuklanızı oluşturacaksınız. Bu atölye Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliği ile gerçekleşmektedir.

Atölye çalışmalarından yararlanabilmek için velilerin 0372 310 01 44 telefon numarasını arayarak form doldurması ve imzalaması gerekmektedir. Veliler atölye saatlerinde çocukları teslim edeceklerdir. Atölye bittikten sonra çocuğu teslim alacak kişinin kimlik bilgileri önceden Oyuncak Evi yönetimine iletmesi gerekmektedir.. Atölyeler pandemi dönemi nedeniyle en fazla 10 kişiyle sınırlıdır. Talebin yoğun olması durumunda yeni atölye etkinlikleri belirlenecektir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder