Anasayfa Dünya'dan Haberler Oyuncak Devi ABD’deki Son 2 Mağazasını da Kapattı

Oyuncak Devi ABD’deki Son 2 Mağazasını da Kapattı

by makale makale
82 Görüntülenme

Toys R Us, Amerika Birleşik Devletleri’nde açık bıraktığı iki mağazasını kapattı. Toys R Us sözcü, Toys R Us korona virüs salgınının getirdiği zorluklar nedeniyle ve satışlarını daha iyi alışveriş trafiğinin olduğu yeni konumlar açmaya karar verdiklerini söyledi.

Toys R Us’un 2018 yılında tasfiyesi sırasında fikri mülkiyetini satın alan bir varlıklardan biri olanTru Kids, 2019 yılının sonlarına doğru iki küçük format mağazası açtı. Bunlardan biri Teksas’ta ve bir diğeri New Jersey’de yer alıyordu. Toys R Us, ABD’de iki mağazasını kapatma kararı aldı. Toys R Us sözcüsü, CNBC söylediği açıklamada, Toys R Us’ın korona virüs salgının zorluklarına uyum sağlayamadığı ve daha iyi alışveriş yerleri bulacaklarını söyledi.

toys r us oyuncak mağazası

Satışlar Çevrimiçi Ortama Taşındı

Pazar araştırmacısı NPD Group, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki oyuncak satışlarının geçen yıla göre yüzde 17 artarak 25.8 milyar dolara yükseldiğini açıkladı. Bu satışların büyük çoğunluğu çevrimiçi ortama taşındığını belirtti.

Toys R Us’un 2018 yılında gerçekleştirdiği tasfiyesi sırasında fikri mülkiyetlerini satın alan bir varlık olan Tru Kids, 2019 yıllarının sonunda iki küçük format mağazasını açmıştı. Biri Simon Property Group’un Houston’daki The Galleria’da ve bir diğeri Paramus, New Jersey’deki Garden State Plaza alışveriş merkezinde yer alıyordu. Tru Kids sözcüsü, Houston lokasyonunda yer alan mağazanın 15 Ocak’ta kapandığını, Paramus olan mağazanın ise Salı günü kapatıldığını açıkladı.

Tru Kids halen Toys R Us web sitesini kontrol etmeye devam ediyor ve bu web sitesi, müşterilerine oyuncaklarını pazarladıktan sonra satın alma işlemlerinin tamamlanması için Amazon’a gönderiyor. Firma global olarak lisanslamaya da devam etmekte.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder