Anasayfa Türkiye'den Haberler Örgü Bebekler Yaparak Geçimini Sağlıyor

Örgü Bebekler Yaparak Geçimini Sağlıyor

by makale makale
116 Görüntülenme

Samsun’da yaşayan 48 yaşındaki Saliha Demirci, internet üzerinden öğrendiği “amigurumi” ile para kazanarak geçimini sağlıyor.

Samsun Canik ilçesinde yaşayan iki çocuk annesi Saliha Demirci, Japon kültüründe tanındığı tığ işi ile içi doldurulan oyuncak anlamına gelen “amigurumi” öğrendi ve kendi bebeklerini üretti. İlçede örgü bebeklerinin beğenilmesi üzerine çevredeki komşularına satmaya başlayan Demirci, kısa zamanda sosyal medyada popüler oldu ve sosyal medya üzerinden de satmaya başladı.

Saliha Demirci’nin Yaptığı Oyuncaklara İlgi Büyük

Geçmişte bir kreşte aşçı olarak çalıştığını, şu anda işsiz olduğunu söyleyen Demirci,” Kızlarımın yardımı ile internet kullanmayı öğrendim. İnterneti öğrendikten sonra örgü bebeklerinin nasıl yapıldığını öğrendim. Öğrendiğim örgü bebekleri çevremdeki komşularıma hediye ettim. Sonra isteyen çok kişi olunca düzenli olarak farklı bebekler ve oyuncaklar yapmaya başladım.” dedi.

Amigurumi öğrenmeden önce örgü bebeklerin bu kadar popüler olduğunu bilmediğini söyleyen eden Demirci, gün geçtikçe kendi tasarımlarını oluşturduğunu ve bu alanda kendisini geliştirdiğini söyledi.

örgü bebek

Pandemi Döneminde Doğal Oyuncaklara İlgi Arttı

Ürünleri sosyal medya üzerinden satışa sunduğunu, örgü oyuncakların ve bebeklerin fiyatının 15 lira ile 300 lira arasında değiştiğini söyleyen Demirci, korona döneminde anneler çocuklarına doğal ürünleri almaya özen gösterdiklerini dile getirdi.

Demirci son olarak açıklamasında; “Her ördüğüm oyuncakları, kendi çocuğum kullanır mı diye düşünüyorum ve düşünce ile örgü bebekleri yapıyorum. Oyuncaklar arasında ayı, tavşan, çizgi film karakterleri ve çeşitli objeler yapıyorum. Anneler rahatlıkla bu oyuncakları çocuklarına verebilirler. Oyuncakları güzel ve sağlıklı yaptığım için benden özel siparişler istiyorlar. Pandemi döneminde doğal oyuncaklara talep arttı. Yaptığım oyuncakları sosyal medya hesaplarımdan paylaşıyorum. Kullanılan ipleri, malzemeleri kendim alıyorum. Yaptığım oyuncaklar kirlendiğinde yıkanabilir. Bu nedenle anneler çocuklarına gönül rahatlığı ile oyuncakları satın alabilirler.” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder