Anasayfa Makaleler Okul Öncesi Çocukları Hayal Güçlerini Kullanmaya Teşvik Edin

Okul Öncesi Çocukları Hayal Güçlerini Kullanmaya Teşvik Edin

by makale makale
24 Görüntülenme

Okul öncesi çocukları hayal güçlerini kullanmaları için teşvik edin. Doğal olarak yaratıcı, meraklı ve yaratıcı olsalar da, aynı oyuncağı veya oyunu defalarca kavrayarak oyunlarında sıkışıp kalmış olabilirler. Çocuğunuzun yaratmasına, öğrenmesine ve keşfetmesine olanak tanıyan ilgi çekici oyunlarla hayal güçlerini harekete geçirin ve biraz yaratıcılığa ilham verin. Bu eğlenceli aktiviteler, pahalı oyuncaklar gerektirmez. İhtiyaç duydukları tek şey, anne ve babadan gelen bazı yönlendirmeler ve biraz yaratıcılık ve kısa sürede yaratıcı bir eğlenceyle meşgul olacaklar.

Kutularla Oluşturun

Okul öncesi çağındaki çocuğunuz için yaratıcı bir fırsat haline gelebilecek güzel bir yığın elde edene kadar bu ekstra kutuları garajda toplayın. Bir karton kutu yığını, çocuğunuz için ciddi şekilde yaratıcı rol yapma oyununun ardında ilham kaynağı olabilir. İster bir kale, ister bir roket gemisi veya bir tekne inşa ediyor olun, bir yapı oluşturmak için kutuları koli bandı ile bağlamalarına yardımcı olun. Sonra gerisini onlara bırakın. Çocuğunuz kutu yapısını dekore edebilir, içinde oynayabilir, doldurulmuş hayvanlar veya bebeklerle doldurabilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

çocuğun hayal gücü nasıl geliştirilir

Özel Bir Etkinliğe Ev Sahipliği Yapın

Küçük çocuğunuzun mükemmel partiyi planlarken yaratıcı olmasına izin verin. İhtiyaç duydukları tek şey hızlıdır ve okul öncesi parti planlayıcınız gerisini halledebilir. Çocuğunuza en sevdiği oyuncak bebeğinin veya oyuncak hayvanının doğum günü olduğunu ve partiyi planlamaları gerektiğini söyleyin. Okul öncesi çağındaki çocuğunuzun mekanı dekore ederken, davetler tasarlarken, aktiviteler planlarken ve özel etkinliğe hazırlanırken iş başında zihnini izlediğinizde çok sevineceksiniz. Ardından, aileyi ve bazı oyuncak konukları da olayın gelişmesini izlemeye davet edin.

İlgi Çekici Bir Açık Alan Oluşturun

Dışarıda olmak kesinlikle biraz yaratıcılığa ilham verebilir, bu nedenle okul öncesi çocuğunuzun hayal gücünü kullanabileceği bir açık alana erişimini sağlamak istersiniz. Yaratıcılıklarını daha fazla meşgul etmek için bu alana birkaç dış mekan oyuncağı ekleyin. Kardeşleri, arkadaşları ve hatta en sevdiği oyuncaklarla birlikte, çocuğunuz çocuk evlerinde yemek yapabilir, temizleyebilir ve bakabilir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder