Anasayfa Türkiye'den Haberler Muşlu kadınlar, atık malzemelerden oyuncaklar üretti

Muşlu kadınlar, atık malzemelerden oyuncaklar üretti

by makale makale
83 Görüntülenme

Muş´ta, kursiyer kadınlar tarafından başlatılan ‘Eskiden Oyuncağım Neydi’ projesi ile atık materyallerden yapılan oyuncaklar, okullarda ve evlerde çocuklara dağıtılacak.

Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından yürütülen usta öğreticiler ve kursiyer kadınlar, ‘Eskiden Oyuncağım Neydi’ projesi ile bir araya geldi. Çocuklar için kollarını sıvayan kursiyer kadınlar ve öğreticiler, topladıkları atık durumundaki malzemeleri tek tek ayırarak, oyuncak tasarımları için çizimler gerçekleştirdi. Çizimden sonra kesim çalışmalarını da tamamlayan kadınlar, kalıplarla iplikle ve iğneyle oyuncak dikimlerini gerçekleştirdi. Oyuncakların içlerini atık malzemelerle doldurduktan sonra şekillendirmeleri yaparak birbirinden güzel el emeği oyuncaklar ortaya çıktı. Büyük bir emekle hazırlanan oyuncaklar, okullarda ve evlerde çocuklara dağıtılmak üzere kolilere yerleştirildi.

Eskiden Oyuncağım Neydi

Oyuncaklar, Çocuklar İle Buluşacak

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Mahmut Baskın, “Hazırladığımız oyuncaklar, ilerleyen günlerde okullarda ve evlerde çocuklarla buluşturacağız. Oyuncakların yapımında emeği geçen tüm kursiyerlere ve usta öğreticilerimize teşekkür ederim” dedi.

Kursiyer kadınlarla ve usta öğretici arkadaşlarıyla el ele verip, birbirinden farklı oyuncaklar ürettiklerini söyleyen Arzu Yenilmez, oyuncakların atıl malzemelerden hazırlandığını belirtti. Projeye destek olan bir diğer kursiyer Zübeyde Tuğrul ise açıklamasında, “Arkadaşlarımızla birlikte tamamının atık malzemelerden oluşan oyuncaklar tasarladık. Hepsi kendi tasarımımız olan oyuncakları, çocuklarımızla buluşturmaya heyecanla bekliyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder