Anasayfa Dünya'dan Haberler LEGO® VIDIYO ™,ile yeni klip deneyimine hazır olun

LEGO® VIDIYO ™,ile yeni klip deneyimine hazır olun

by oyuncakhaber
128 Görüntülenme

Çocukların yaratıcılıklarını geliştirmelerine yardımcı olmak için muhteşem tasarımlar yapan LEGO® yeni konsepti LEGO® VIDIYO ™ ile çocuklar için güvenli bir ortamda eşi benzeri olmayan müzik videolarını yönetmelerine, üretmelerine, klipte oynamalarına ve paylaşmalarına olanak tanıyor.

Çocuklar, yaratıcılık, müzik tutkusu bir araya gelince harika işler çıkacağından eminiz. Lego’nun bu eğlenceli ve yenilikçi deneyimi UMG’nin rakipsiz sanatçılarının liste başı şarkıları da dahil olmak üzere, çocukların dünyanın dört bir yanından parçaları kullanarak kendi müzik videolarını yönetmesine, üretmesine, başrol oynayarak ve paylaşarak büyük hayaller kurmalarına yardımcı olan yepyeni bir oyun yöntemi olarak öne çıkıyor.

7 ile 10 yaş arasındaki çocuklar için geliştirilen LEGO VIDIYO, çocuklara fiziksel ve dijital oyun dünyasını bir arada sunarak onlara inanılmaz bir gelişim imkânı sağlıyor. Platform, çocukların birbirileriyle duygusal ve yaratıcı bir şekilde bağlantı kurma becerilerini artıran, gelişimleri için temel kombinasyonlar olan oyun ve müziği bir arada deneyimleme fırsatı sağlayarak yine markanın fark yaratmasını sağlıyor.

Kendi müzik video prodüksiyonlarının sorumluluğunu üstlenen çocuklar, hem müziği keşfediyor hem de sürükleyici ve güvenli bir sosyal deneyim yoluyla müziğe olan tutkularını artırıyor. Uygulama akışına yüklenen tüm içerikler dışarıdan denetlenebiliyor, böylelikle ebeveynler, çocuklarının yaratıcılıklarını güvenli bir şekilde serbest bıraktığından emin oluyor.

LEGO öğeleri, minifigürler, müzik, artırılmış gerçeklik ve yeni bir uygulamadan oluşan LEGO VIDIYO, “BeatBits” isimli yeni özel efekti de kapsıyor.

LEGO VIDIYO şu şekilde çalışıyor:

 • Uygulamadaki çok sayıda tanınmış sanatçıdan birini seçin.
 • VIDIYO uygulamasındaki artırılmış gerçeklik teknolojisi aracılığıyla özelleştirilebilen ve farklı ölçeklerde hayata geçirilebilen yeni, fiziksel minifigürlerden oluşan canlı bir koleksiyondan grubunuzu oluşturun.
 • Özel efektleri “BeatBits” biçiminde sıralayın ve bunları tarama aşamasına yerleştirin. BeatBits, bir kez tarandığında video ve müzik tarzlarından sahne efektlerine kadar her şeyi kontrol etmenizi sağlayan dijital efektlerin kilidini açan LEGO öğeleriyle dekore edilmiştir. Çocuklar, siyah beyaz efektlerden X-ışını görüşüne kadar her şeyi seçerek vizyonlarının gerçekleştirildiğini görebilir. Ayrıca fare sesi veya saksafon gibi ses efektlerinden break dansa kadar eğlenceli karakter hareketleri ve oyun hilelere ekleyebilir…
 • Sahneyi ayarlayın. LEGO VIDIYO müzik videoları her yerde oluşturulabilir. Sadece üç saniye içinde konumunuz taranır ve üretim geri sayımı başlar.
 • Uygulamada seçilen BeatBits ile çocuklar, kendi müzik video prodüksiyonlarının yaratıcı kontrolünü ele alabilir.
 • Videodaki kişisel bilgiler hariç olmak üzere, klipler uygulama akışına yüklenebilir, uygulama içinde yerel olarak depolanabilir.

Yeni artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan LEGO VIDIYO, ikonik minifigür ölçeğine ek olarak, çocukların gerçek hayat ölçeğinde ve süper boyutta minifigürlerle ilk kez oynayabilecekleri uygulama olacak. Uygulama, çocukların tüm grup üyelerini şekillendirmelerine, grupları için isim seçmelerine, albüm kapakları tasarlamalarına ve çok daha fazlasına olanak tanıyor! Çocukların yaratıcı becerilerini geliştirmeye devam etmeye teşvik etmek için uygulamaya düzenli olarak yeni müzikler, zorluklar ve ilham verici içerik eklenecek.

Hem LEGO Group hem de UMG’nin araştırmasının ortaya koyduğu gibi, müzik ve yaratıcı oyun çocukların yaşamında büyük bir öneme sahip:

 • Ebeveynlerin %89’u müziğin yaratıcı beceriler geliştirmeye yardımcı olduğunu söylerken, %83’ü çocukların özgüvenini oluşturmaya yardımcı olduğunu söylüyor.
 • Ebeveynlerin %94’ü LEGO yapım parçalarıyla oynamanın yaratıcılığı geliştirmeye yardımcı olduğuna inanıyor, %91’i problem çözmeyi iyileştirdiğini ve %89’u özgüvenine katkı sağladığını belirtiyor.
 • 5-12 yaş arası çocukların %74’ü, müziğin arkadaşlarıyla bağlantı kurmaya yardımcı olduğunu söylüyor. 6-10 yaş arası çocukların yarısından fazlası her gün müzik dinlediğini vurguluyor.
 • 5-12 yaş arası çocuklar ve ailelerinin %76’sı, müziğin kim olduklarını ifade etmelerine yardımcı olduğuna inanıyor.
 • Ebeveynlerin %81’i müziğin aileleri bir araya getirdiğini ve çocuklarına bağlanmalarına yardımcı olduğunu söylüyor.
 • Ebeveynlerin %92’si ve 5-12 yaş arası çocukların % 95’i LEGO ile oynamanın tüm aile için eğlenceli olduğunu söylüyor.

LEGO Group ve Universal Music Group arasındaki iş birliğinin ilk ürünü olan LEGO VIDIYO, onu diğer tüm LEGO serilerinden ayıran tamamen yeni ve canlı bir görsel kimlik sunuyor. LEGO VIDIYO’nun ilk ürünleri, 1 Mart’tan itibaren dünyanın birçok ülkesinde satışa sunulacak. Türkiye için şu an için net bir açıklama yapılmış durumda değil. Piyasaya çıkması beklenen lego ürünlerini aşağıda bulabilirsiniz.

 • 43102 ‘Candy Pop’ in the Candy Mermaid BeatBox (Pop)
 • 43103‘Pirate Punk’ in the Punk Pirate Beatbox (Punk)
 • 43104‘Alien DJ’ in the Extra Terrestrial Dance Music BeatBox (ETDM)
 • 43105‘Party Llama’ in the Party Llama BeatBox (Tropicon)
 • 43106‘Unicorn DJ’ in the Unicorn DJ BeatBox (K-pawp)
 • 43107‘Robot Break-dancer’ in the HipHop Robot BeatBox (HipHop)
 • 43101Bandmates: Red Panda Dancer; Cotton Candy Cheerleader; Shark Singer; Bunny Dancer; Discowboy Singer; Genie Dancer; Samurapper; DJ Cheetah; Ice Cream Saxophonist; Alien Keytarist; Banshee Singer; Werewolf Drummer

 

Hibya Haber Ajansı

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder