Anasayfa Dünya'dan Haberler LEGO Group, Yeşil Tüketim Taahhüdü Pilot Girişiminde

LEGO Group, Yeşil Tüketim Taahhüdü Pilot Girişiminde

by oyuncakhaber
71 Görüntülenme

LEGO Group, Yeşil Tüketim Taahhüdü Pilot Girişiminde

İklim krizi tüm Dünya’da artık daha fazla konuşuluyor. Hem devletler hem de şirketler bu konuda farklı çalışmalar yaparak iklim krizine karşı çözümler arıyorlar. Şirketlerin duyarlılıklarının artması tabi ki atılacak adımlar için çok önemli.

Bu konuda çalışma yapacak şirketlerden birisi de LEGO Grup olarak karşımıza çıkıyor. Avrupa Komisyonu’nun yeni Yeşil Tüketim Taahhüdü pilot girişimine kaydolan ilk şirketlerden biri olarak firma kendi verdiği karbon ayak izini azaltma taahhüdünü pekiştirdi.

Yeşil Tüketim Taahhüdü, 25 Ocak’ta Belçika’nın Brüksel kentinde düzenlenen ve LEGO’nun ilk katılanlar olarak L’Oreal, Colruyt Groupm ve Decathlon’a katıldığı sanal bir etkinlikte ayrıntılı olarak anlatıldı.

Pilot program, beş temel iklim eylemi taahhüdüne dayanmaktadır ve katılımcı şirketlerin en az üç taahhüt alanında somut önlemler almasını gerektirmektedir. İlerleme, halka açık veriler üzerinden ölçülecek ve değerlendirilecektir. Pilot, girişimin değerlendirileceği önümüzdeki Ocak ayında sona erecek ve devamı için yol haritası çizilecek.

LEGO Group’un çevresel sorumluluktan sorumlu Başkan Yardımcısı Tim Brooks konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda  şöyle söyledi “İşletmelerin düşük karbonlu ve döngüsel ekonomiye geçişte temel bir rol oynaması gerekiyor. Ve bunu tek başımıza yapamayacağımızı biliyoruz. Bu nedenle yasa koyucular, tüketiciler, uzmanlar ve ortaklarla güçlerimizi birleştirmeye ve gezegen üzerinde olumlu bir etki yaratmak için birlikte çalışmaya kararlıyız. ”

Bu hafta yapıla etkinliğe ev sahipliği yapan Adaletten Sorumlu Komisyon Üyesi Didier Reynders şunları ekledi: “Tüketicileri yeşil seçimler yapma konusunda güçlendirmek için geçen sonbaharda Yeni Tüketici Gündemini yayınladığımızda bunu yapmaya karar verdik.

“Bilgiye dayalı seçimler için tüketicilerin karbon ayak izi ve ürünlerin sürdürülebilirliği konusunda daha fazla şeffaflığa ihtiyacı var. Bugünün girişiminin amacı budur. Bu nedenle, Yeşil Taahhütte beş şirketi sıcak bir şekilde selamlıyorum ve yasaların gerektirdiğinin ötesine geçme taahhütlerinden dolayı onları alkışlıyorum. AB’de daha fazla sürdürülebilir tüketimi artırmak için daha birçok şirketle çalışmayı dört gözle bekliyorum. ”

LEGO Group, Yeşil Tüketim Taahhüdü kapsamındaki üç temel alanda eyleme geçmeyi taahhüt etmiştir. Girişim kapsamında, karbon ayak izini azaltmak, iklim verilerinin halka kolayca erişilebilir olmasını sağlamak ve dış kitlelerine sürdürülebilir uygulamaları teşvik etmek için çalışmaya devam edecek.

LEGO Group, kısa süre önce, 2022’ye kadar üç yıl içinde sürdürülebilirliği hızlandırmak için 400 milyon ABD Doları tutarında bir yatırım yaptığını duyurdu.

Yeşil Tüketim Taahhüdü, insanları, toplulukları ve kuruluşları iklim eylemine katılmaya ve daha yeşil bir Avrupa inşa etmeye davet eden AB çapında bir girişim olan Avrupa Komisyonu’nun Avrupa İklim Paktı’nın bir parçasıdır.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder