Anasayfa Ürün İncelemeleri LEGO Education WeDo 2.0 Eğitim Seti

LEGO Education WeDo 2.0 Eğitim Seti

by makale makale
2905 Görüntülenme

LEGO Educaiton WeDo 2.0 Temel set sayesinde çocukların çok daha verimli bir şekilde kodlamaya ve programlamaya giriş yapması sağlanabiliyor. Genel olarak günümüz koşullarında her geçen gün artan yazılım gelişmeleri ise çocukların küçük yaşlardan itibaren bu alana yönelmesini ifade ediyor denilebilir. Bu noktada ise çocukların çok daha eğlenceli bir şekilde LEGO sayesinde programlamaya giriş yapması mümkün olabiliyor. Oldukça pratik ve kolay şekilde öğrenimi sağlanan setin çocuklar üzerinde etkisi gözlemlenebiliyor. Çocuklar bu set sayesinde mantıksal zekâsını da geliştirerek programlama ile neler yapabileceklerini keşfediyor.

PAKET İÇERİSİNDE NELER VAR?

LEGO Education WeDo 2.0 Temel Set içerisinde 4 adet ürün bulunuyor. Bu ürünler ise sırasıyla 1 tane akıllı tuğla, 1 tane motor, 1 tane hareket sensörü ve 1 tane de eğitim sensörü şeklinde söylenebiliyor. Toplamda 280 parçadan meydana gelen kutu içeriği ise çocukların ilgisini çekebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Çocukların robotik programlamaya giriş yapması ve temel bilgileri edinmesi için üretilen bu parçalar ile birlikte gelişimleri daha iyi olacaktır.

SET İLE NELER YAPILABİLİR?

Okul öncesi, anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin kullanabileceği LEGO Education WeDo 2.0 temel seti çocukların öncelikle robotik programlamaya giriş yapmasını sağlıyor. Bunun yanında çocukların öğrenmeye olan merakını güçlendirerek bilimsel ve teknolojik alanlara yönelmesini de kolaylaştırıyor. Temel seviyede öğrenim sağlayan set sayesinde mühendislik ve gerçek yaşam projelerinin pratikte nasıl ortaya çıktığını çocuklara öğretmeyi başarıyor. Öğrenirken ortaya çıkan hataların da nasıl çözülebileceğini çocuğa gösteren set sayesinde çocuklar daha küçük yaştan hata çözümlemesini edinebiliyor. Böylelikle de çocukların pratik ve teknik zekâsı da gelişerek gelecekteki yönelimleri kökten değişiyor. Çocuklar öğrenmeye daha açık hale geliyor.

Kız erkek fark etmeksizin her gelişim çağındaki çocuğa alınabilecek LEGO Education WeDo 2.0 temel set sayesinde çocuklara robotik programlama öğretmek artık çok kolaylaştı. Oldukça kısa sürelerde eğlenceli bir şekilde programlamaya giriş yapan çocuklar daha üst seviye eğitici oyuncaklara geçerek bilgilerini arttırabiliyorlar. Böylelikle diğer yaşıtlarından bir adım daha önde olarak okul başarıları da bundan etkilenebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder