Anasayfa Türkiye'den Haberler Kumbaramdaki Oyuncaklar Oyun Bahçemde sergisi online olarak sergileniyor

Kumbaramdaki Oyuncaklar Oyun Bahçemde sergisi online olarak sergileniyor

by makale makale
30 Görüntülenme

Çankaya Belediyesi aralarında Müze Kumbaram BirKültür Kolektifin ve Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi’nin yer aldığı çeşitli kurumlarla ortaklaşa bir sergi başlattı. ‘Kumbaramdaki Oyuncaklar Oyun Bahçemde’ adlı sergi online olarak ziyaretçilerini bekliyor.

Kumbaramdaki Oyuncaklar Oyun Bahçemde Sergisi

Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezinde pandemi nedeniyle online açılışı yapılan sergide oyuncakla kumbara bir araya geliyor. Ankara Oyuncak Müzesinin Dünya’nın hızlı değişim süreçleri içinde kaybolma tehdidi bulunan oyuncakları gelecek nesillere ulaştırmak için Çankaya Belediyesi ile birlikte başlattığı sergi farklı konseptte izleyicileri buluşturuyor.

Çankaya Belediyesi

Online veya Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’ne randevu alarak izleyebileceğiniz sergi, Ankara Oyuncak Müzesinin 1990-2015 yıllarında bir araya getirdiği yaklaşık 3 bine yakın oyuncaktan oluşan zengin koleksiyonlarından seçilen geleneksel oyuncaklar ile yabancı ve yerli sanayi tipi oyuncaklar ile farklı dönemlere tarihlenen kumbaralardan oluşmaktadır. Çocuklarla birlikte yetişkinlerin de ilgi göstermesi beklenen serginin açılış tarihi, 21 Mayıs’a kadar Zülfü Livaneli Kültür Merkezinde hizmete açılacak.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder