Anasayfa Makaleler Kendi Oyun Grubunuzu Oluşturun!

Kendi Oyun Grubunuzu Oluşturun!

by makale makale
7 Görüntülenme

Bir oyun grubu, küçük çocukların sosyal becerilerini geliştirmeleri ve diğer çocuklarla oynarken eğlenmeleri için bir fırsat değil, aynı zamanda etiketleyen ebeveynler için de bir çıkış noktasıdır. Henüz yeni yürümeye başlayan çocuklar için kurulmuş oyun grupları yoksa kendi oyun gruplarınızı kurmayı düşünün. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır;

Oyuncuları seçin. Çocuk sayısını sınırlamak aşırı kalabalık ve aşırı uyarılmayı önlemeye yardımcı olabilir, ancak oyun grubunu o kadar küçük yapmayın ki birisi bir gün yapamazsa, grup olmaktan çıkar. Dört ila altı çocuk idealdir. Hepsi aynı yaş aralığında olan iyi bir kız ve erkek dengesi kurmaya çalışın ve anne ve babaların karışımını da düşünün. İlk başta en iyi arkadaş olmanız gerekmese de, en azından ebeveynlik tarzları ve kişilik konusunda uyumlu olmalısınız.

çocuk oyun grubu

Temel kuralları belirleyin. Ne tür oyuncaklar sağlanacak? Bloklar, arabalar, bebekler, toplar, giydirme aksesuarları ve çocuklar için güvenli sanat ve el sanatları öğeleri gibi paylaşılabilen oyunlar, oyun grupları için en iyisidir.

Kimyayı test edin. Nasıl gittiğini görmek için önce birkaç deneme toplantısı düzenleyerek oyun grubunun kimyasını test edin. Seansları kısa ve tatlı tutun (en fazla bir saat), böylece çocuklar (ve yetişkinler) kademeli olarak gruba alışabilir. Kimyanın doğru olduğuna karar verdiğinizde, düzenli olarak buluşmayı planlayın ve belki oyun tarihini iki saate kadar uzatın. Katılımı ve zamanlamayı düzenli tutarak, çocuklar sosyal ivme kazanır ve oyuna katılırken kendilerini daha rahat hissederler!

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder