Anasayfa Türkiye'den Haberler Kayapınar Belediyesi köyde yaşayan çocuklara oyuncak dağıttı

Kayapınar Belediyesi köyde yaşayan çocuklara oyuncak dağıttı

by makale makale
24 Görüntülenme

Diyarbakır Kayapınar Belediyesi tarafından kısa birkaç hafta önce hizmete açılan Oyuncak Atölyesi’nde tamir edilen oyuncaklar, Kayapınar Belediye Başkanı ve Kaymakamı Ünal Koç’un katılımlarıyla Avcısuyu Köyü İlköğretim okulunda öğrenim gören öğrencilere verildi. Oyuncakları alan öğrencilerin sevinci görülmeye değerdi.

”Çocuklar Gülsün Diye” Projesi

Kayapınar Belediyesi tarafından iki hafta önce Diclekent Mahallesi’ndeki Rojava Park içerisinde “Çocuklar Gülsün diye” adlı projeyi başlatan Oyuncak Atölyesi, kırsal mahallelerde yaşayan çocukları sevindirdi. Kayapınar ilçesinde yaşayan vatandaşlar tarafından oyuncak atölyesine bağışlanan ve tamirleri yapılan oyuncaklar, Kayapınar’a bağlı Avcısuyu köyünde bulunan ilköğretim okulunda düzenlenen etkinlik ile yeni sahiplerine verildi.

Kayapınar Belediyesi oyuncak

Kayapınar Belediye Başkanı ve Kaymakamı olan Ünal Koç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ile birlikte Avcısuyu İlköğretim okulundaki çocuklara oyuncaklar verildi. Kayapınar Belediye Başkanı ve Kaymakamı Koç, vatandaşlar tarafından oyuncak atölyesine bağışlanan oyuncukların tamirleri ve bakımları yapıldıktan sonra köyde yaşayan çocuklara ulaştırdıklarını söyleyerek, emeği geçen herkese teşekkürlerini dile getirdi.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder