Anasayfa Türkiye'den Haberler Kartal Belediyesi’nden çocuklara oyuncak ve kitap kumbarası

Kartal Belediyesi’nden çocuklara oyuncak ve kitap kumbarası

by makale makale
47 Görüntülenme

Kartal Belediyesi, çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için örnek bir çalışmaya imza attı. ‘Kitap ve Oyuncak Kumbarası’ adındaki proje ile kumbarada biriken oyuncak ve kitap sahiplerini bulacak. Kartal genelinde uygulamaya konulan proje ile Kartal ilçesinde yaşayan çocukların, hem okuma alışkanlığı kazanılması hem de eğlenilmesi hedefleniyor.

Kartal Belediyesi, ilçede yaşayan çocuklara kitap okuma alışkanlığının kazanılması için bir proje başlattı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Kitap ve Oyuncak Kumbarası’ projesi, Kartal ilçesinin belirli noktalara yerleştirilen kumbaralarda, duyarlı insanlar tarafından bırakılan oyuncak ve kitaplar biriktiriliyor.

Kartal Belediyesi oyuncak kitap kumbarası

Çocuklar, Hem Oyuncaklara Hem de Kitaplara Kavuşuyor

Kumbarada biriken oyuncak ve kitaplar, kitap okuma alışkanlığını edinmesi, Kartal’da yaşayan çocuklara hediye olarak veriliyor. Kumbaralar ile Kartal’da yaşayan çocuklar hem okuyor, hem de keyifle oyuncaklarına kavuşuyor.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, çocuklara yönelik çalışmaların devam edeceğini söyleyerek; “Kartal Belediyesi olarak, çocukların geleceğini kitap okuyan çocuklar tarafından kurulacağını çok iyi bilmekteyiz. Çocuklar bizim her şeyimiz. İnanıyoruz ki, Kitap ve Oyuncak Kumbarası projesi ile yüzlerce Kartal’da yaşayan çocuklara ulaşacağız. Bu sayede çocuklara kitap okumayı özendireceğiz.” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder