Anasayfa Türkiye'den Haberler Karadeniz Ereğli’de oyuncak evi açılıyor

Karadeniz Ereğli’de oyuncak evi açılıyor

by makale makale
64 Görüntülenme

Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından açılması planlanan Oyuncak Evi için çalışmalar hızla devam ediyor. Oyuncak Evinde sergilenmek üzere Ankara’dan oyuncaklar teslim alındı.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Oyuncak Evi için çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Oyuncak Evi Projesi’nin koordinatörlüğünü yapan başkan danışmanları Nart Bozkurt ve Nergis Bozkurt, iki yıl boyunca sergilenmek üzere Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi’nden bir grup oyuncakları teslim aldı.

Karadeniz Ereğli oyuncak evi

‘İlk Adım’

Bu süreç zarfında derlenen ve bağışlanan oyuncaklarla Oyuncak Evi’nin koleksiyonları giderek büyümeye devam ediyor. İki farklı bölümleri bulunan Oyuncak Evi’nin bir bölümünde daha çok Anadolu’da oynanan eski oyuncaklar yer alıyor. Diğer bölümde ise güncel oyuncaklarla çocukların buluşması sağlanacak ve atölye çalışmalarına yer verilecek. Düzenlenecek atölyelerde çocukların yetenekleri ve kabiliyetlerinin gelişmesi hedefleniyor. Burada oyuncaklar üretilecek, tasarlanacak. Çocukların, mevcut oyuncak sergisine bulmacalarla, sorularla aktif katılımları sağlanacak. Ebeveynler, dedeler ve nineler çocukları ve torunlarıyla bir araya getirecek. Bu sayede oyuncak üretmelerinin ortamı sağlanacak. Öykü yazma, sepet örme, seramik yapma, oyun turnuvaları ve oyuncak tamiri şeklinde etkinlikler ile Oyuncak Evi çocuklar için bir kültür merkezi olacak. Başkan Posbıyık açıklamasında, “Bunu bir ilk adım olarak görüyoruz. Burası ilerleyen zamanlarda gelişerek büyüyecek bir merkez olarak tasarlandı” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder