Anasayfa Türkiye'den Haberler Kağıthane’de sosyal yardım merkezi açıldı

Kağıthane’de sosyal yardım merkezi açıldı

by makale makale
10 Görüntülenme

Kağıthane’de ihtiyaç sahiplerine temizlik, gıda, giyim ve oyuncak gibi yüzlerce çeşit ürünü ücretsiz olarak ulaşabileceği Elden Gönüle Sosyal Yardım Merkezi, düzenlenen törenle açılışı gerçekleştirildi.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in seçimden önce söz verdiği yaklaşık 60 proje arasında yer alan Elden Gönüle Sosyal Yardım Merkezi, Merkez Mahalle’nin İmrahor Caddesi’nde düzenlenen törenle açılışı gerçekleşti. İhtiyaç sahiplerine gıda, giyim, temizlik, ayakkabı, bebek bakım ve oyuncaktan oluşan yüzlerce çeşit ürüne ücretsiz bir şekilde sahip olabilecek projenin açılış törenine AK Parti İstanbul Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Kağıthane Kaymakamı Mustafa Koç, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş törene katıldı.

Para verilmeden alışveriş yapılması için, ihtiyaç sahipleri içerisinde puanların yüklendiği kartla dağıtıldı. Vatandaşların dilediği ürünü satın alırken ödemeyi bu kartlar ile yapması gerekir ve bu kartlarda para yerine puanlar yer almaktadır.

Kağıthane sosyal yardım merkezi

Günlük İhtiyaçlar Karşılanabilir

AK Parti İstanbul Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi olan Fatma Betül Sayan Kaya ve İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin açıklamaları ardından konuşmacı olarak kürsüye gelen Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin açıklamasında, “Sosyal market herkese hayırlı uğurlu olsun. İhtiyaç sahibi vatandaşların her zaman yanındayız. Kimse, kimsesiz değildir. Burada günlük hayatta ihtiyaç duyulan her şey bulunmaktadır. Sosyal market belediyemizin hemen karşısında yer almaktadır, halkımız rahatça ulaşabileceği bir yerde bulunmaktadır. Halkımız mağazamızdan ihtiyaçlarına göre istenilen ürünü alabilecekler” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder