Anasayfa Türkiye'den Haberler İzmirli öğretmen hobisiyle çocukları sevindirdi

İzmirli öğretmen hobisiyle çocukları sevindirdi

by makale makale
13 Görüntülenme

İzmir’de okul öncesi öğretmeni olan İzzet Güldoğan ‘hiçbir çocuk oyuncaksız kalmasın’ sloganı ile yaklaşık 4 yıl önce başladığı sosyal sorumluluk projesi 20 ile yayıldı. Elden çıkartılan oyuncakları evinde özel olarak açtığı atölyesinde tamir ederek ihtiyaç sahibi olan çocuklara gönderen Güldoğan sosyal medyada açtığı ‘oyuncak tamircileri’ adlı sayfada 81 şehirde temsilcilik kurmayı amaçlıyor.

Bu zamana kadar grup olarak tamir edilen yaklaşık 600 oyuncakla çocukları mutlu eden Güldoğan, “Bu sayede hem oyuncaklar çöpe atılması önleniyor bu sayede doğanın zarar görmesi engelleniyor hem de çocuklar mutlu oluyor. Diyarbakır’da tamir edilen uzaktan kumandalı arabalara ihtiyaç olan ailenin çocuğuna teslim edildi. Babası bizlere sosyal medyadan dönüş yaptı. Mesajda, ‘Bu zamana kadar benim hiçi oyuncağım yoktu. Çocuğuma gönderdiğiniz oyuncakla ben de ilk kez oyun oynadım. Çok mutluyum’ diye yazmış. Bu bizleri çok duygulandırdı” şeklinde konuştu.

İzzet Güldoğan

Destek Gelirse Daha Fazla Çocuk Mutlu Olacak

Tamir edilen her oyuncağa pil takarak çocuklara teslim ettiklerini belirten Güldoğan, “Bütün maliyetleri cebimizden karşılamak zorunda kalmaktayız. 3 boyutlu yazıcı ile tamir edilemeyen oyuncakları da yazıcıdan çıkardığımız parçalar ile tamir etmekteyiz. 3 boyutlu yazıcıya ihtiyacımız oluyor. Kargo problemimizde var. İzmir’de yaşadığımız için bizlere daha fazla oyuncak geliyor. Bu oyuncakları diğer şehirdeki temsilcilerimize göndermemiz gerekmekte. Bu sebeple kargo desteğine ihtiyacımız var.” dedi.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder