Anasayfa Türkiye'den Haberler Hayırda Buluşanlar Topluluğu çocuklara oyuncaklar hediye etti

Hayırda Buluşanlar Topluluğu çocuklara oyuncaklar hediye etti

by makale makale
19 Görüntülenme

Muş’ta bir araya gelen ödüllü kuaförler, hiç kuaför koltuğunda oturmayan çocukları ücretsiz saç kesimlerini gerçekleştirdi. Saç kesimleri ile birlikte boya kalemleriyle çocukların yüzlerini boyadı. Ayrıca oyuncak ve çeşitli kırtasiye malzemeleri verildi.

Muş Alparslan Üniversitesi ‘Hayırda Buluşanlar Topluluğu’, çocuklar için bir etkinlik düzenledi. Topluluk öncülüğünde bir araya gelen Van ve Muş’un ödüllü kuaförleri, hayatlarında hiç kuaföre gitmeyen köy çocuklarının saçlarını kestirdi.

Muşlu kuaförlerden Said Filiz, Bayram Tekin, Ömer Can Aksoy ve Mehmet Kaya ile birlikte Vanlı kuaförlerden Sinan Kaplan, Furkan Atan ve İsa Kaplan köyün meydanında çocuklarla buluştu. Kuaförler çocukları ücretsiz bir şekilde saç kesimlerini gerçekleştirdi.

“Çocuklarımıza Her Şeye Bedel”

Farklı şekillerde saç kesimleri gerçekleştirilen çocuklar, mutluluklarını teşekkürleriyle dile getirdi. Kuaförler ise, çocukların yüzündeki gülümsemelerin her şeye bedel olduğu söyledi.

Kendisi ve arkadaşlarının saç kesimlerini yapan kuaförlere teşekkürlerini dile getiren köy çocuklarından Eyüp Subaşı, köyde bulundukları için şehir merkezine gidip berberde tıraş olamadıklarını söyledi. Berber ağabeylerinin köylerine geldiklerini ve çocukları tıraş ettiğini söyledi. Ayrıca boya kalemleriyle çocukların yüzlerini boyayıp oyuncak ve çeşitli kırtasiye malzemeleri de hediye edildi. Herkese çok teşekkür ettiğini söyledi.

Hayırda Buluşanlar Topluluğu

‘Köy Çocuklarının Gönüllerine Dokunmak İstedik’

Birçok yarışmada ödüller kazanan kuaför ustaları olarak, köyde yaşayan çocukların gönlüne dokunmak istediklerini söyleyen Bayram Tekin, şehir merkezine gidemeyip tıraş olamayan köy çocukları için buraya geldik. Köy çocukların saç kesimlerini gerçekleştirip, çeşitli şekiller vererek onları mutlu ettik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.

Kuaför koltuklarında tıraş olamayan köy çocuklarına ücretsiz bir şekilde saç kesimleri yapmak için Van’dan geldiğini söyleyen kuaför Sinan Kaplan ise, Muş ve Van’daki kuaförler ustaları olarak, köy çocuklarını ücretsiz bir şekilde tıraş ettik. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Bu tür şeyleri hep birlikte yaparak hiçbir çocuğu tıraşsız bırakmayız” şeklinde konuştu.

Hayırda Buluşanlar Topluluğu Danışmanı Hatip Erdoğmuş ise, farklı etkinliklere imza atmanın sevincinde olduklarını söyledi. Erdoğmuş, Kuaför arkadaşlarla birlikte Karakütük Köyüne geldik. Burada yaşayan çocukları tıraş ettik. Çocuklara sahip çıkmamız lazım. Çocuklarımızı mutlu etmemiz lazım” dedi.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder