Anasayfa Makaleler Evde Olan Çocuklar İçin Eğlenceli Aktiviteler

Evde Olan Çocuklar İçin Eğlenceli Aktiviteler

by makale makale
38 Görüntülenme

Okullar kapalıyken ve aileler COVID-19 olarak bilinen yeni koronavirüs salgını nedeniyle “sosyal mesafeyi” uygulamaya çağırırken, bazı çocuklar evde biraz hapsolmuş hissediyor olabilir. Bazı eğlenceli ve eğitici iç mekan aktiviteleriyle birlikte zamanınızı en iyi şekilde değerlendirin.

Masa Oyunları ve Bulmacalar

İyi bir masa oyununu kim sevmez? Çocukların tek başlarına ya da tüm aile ile yapabilecekleri eğlenceli bir öğrenme etkinliği için bulmacaları çözün. Bulmaca üzerinde çalışmanın matematik becerilerini geliştirdiğini biliyor muydunuz?

LEGO

LEGO’lar her zaman içeride vakit geçirmenin eğlenceli bir yolu ve çocukların oyun yoluyla öğrenmeleri için harika bir yoldur. LEGO matematik ve LEGO bilimi için fikirler dahil en sevdiğimiz LEGO öğrenme fikirlerimizden birini veya birkaçını deneyin.

Bilim Deneyleri

Evde yapacağınız kolay bir bilim deneyiyle bilimi keşfederken eğlenin.

Bir Kale İnşa Edin

İster karton kutulardan, yastıklardan ve battaniyelerden ister mobilya ve koltuk minderlerinden inşa etmeyi seçin, kale klasik bir gün aktivitesidir ve çocukların hayal gücünü harekete geçirmenin harika bir yoludur.

Bir Dans Partisi Yapın

Kıpır kıpır bir dans partisinden daha iyi ne olabilir ki? Sadece biraz müzik çal ve harekete geç! Çılgın dans hareketleri teşvik edildi! Just Dance Kids gibi bir video oyunu da her zaman eğlenceli bir seçenektir.

çocuklar için ev etkinlikleri

Duyusal Kutular

Çocukların öğrenmesinin en iyi yollarından biri, beş duyunun tümünü keşfetmektir. Duyusal kutular, çocukların tüm duyularını harekete geçirmeleri, eğlenmeleri ve dünyaları hakkında bilgi edinmeleri için eğlenceli bir yoldur.

Yemek Yapın

İster özel bir ikram hazırlıyor olun, ister sadece birlikte akşam yemeği hazırlıyor olun, çocuklarla yemek pişirmek içeride vakit geçirmenin eğlenceli bir yoludur ve aynı zamanda harika bir öğrenme etkinliği!

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder