Anasayfa Makaleler En İyi Oyuncak Nasıl Seçilir?

En İyi Oyuncak Nasıl Seçilir?

by makale makale
24 Görüntülenme

Okuyucularımız bazen, özellikle çocuğun özel bir ihtiyacı varsa, çocukları veya torunları için en iyi oyuncağı önermemizi istiyor. Birçoğu sohbete bir tanı paylaşarak başlar. Değerli olsa da, bu bilgi çocuğun kim olduğunun yalnızca bir yönüne yöneliktir. Soruyu cevaplamak için cinsiyet, yaş, gelişim veya engelliliğin ötesinde düşünmemiz gerekiyor. Çünkü hepimizin tercihleri ​​var ve bunlar tüm farkı yaratıyor.

Çocuklar Kendi Oyun Anlayışlarına Hitap Eden Oyuncakları Seçiyor

Çocuklar aynıdır. Bir oyuncağın dikkatini çekmeden önce çocuğa hitap etmesi gerekir. Oyuncakla ilgili bir şey oyuna davet etmelidir ve çocuk oynamaya başladığında oyuncağın değerini kanıtlaması gerekir. Çocuk, oyuncağın ilgisini çekecek kadar değer sunup sunmadığına zamanını hak edip etmediğine karar verir. Küçük çocuklar tekrarı sever. Becerileri böyle geliştirirler. Oyuncaklarının güvenli, iyi inşa edilmiş ve dayanıklı olması, ısrarcı oyuna dayanabilmesi gerekir. Temizlemesi kolay olmak da önemlidir.

oyuncak seçimi nasıl olmalıdır

Çocuklar Oyun Yoluyla Öğrenir

Çocuklar ayrıca keşfetmeyi severler. Oyun yoluyla bebekler neden ve sonucu anlamaya ve çevrelerini öğrenmeye başlar.

Oyuncak Alışverişi Yapmadan Önce Oynayan Çocukları Gözlemleyin

Alıcıyı oyunda gözlemlediğimizde ve tercihlerini bildiğimizde en iyi kararlarımızı veririz. Oyuncakları seçerken, çocuğa en çok hitap edeceğini düşündüğünüz oyuncaklardan birini seçin ve mevcut yetenekleri, gelişen becerileri ve gelişim hedefleriyle en iyi uyumu sağlayın. Bu, özel ihtiyaçları olan veya olmayan tüm çocuklar için geçerlidir. Oyuncaklar, oyun için araçlardır. Bir çocuk bir oyuncağı ilgi çekici bulduğunda ve oyuna girdiğinde, öğrenme doğal ve neşeyle gerçekleşir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder