Anasayfa Türkiye'den Haberler Emekli öğretmen Erol Hıra, oyuncaklarını sergiledi

Emekli öğretmen Erol Hıra, oyuncaklarını sergiledi

by makale makale
10 Görüntülenme

Emekli öğretmen Erol Hıra geçmişte babasının, dedesinin oynadığı oyuncakları araştırarak aynısını tasarlıyor. Hıra tasarladığı oyuncakları Çarşı caddesi’nde bulunan FETAV Binası’nda sergilemeye başladı.

Geçmişten günümüze kadar gelen ve unutulmaya yüz tutmuş oyuncakları araştırarak üreten Erol Hıra bu zamana kadar yaptığı oyuncaklar için bir sergi açtı. FETAV Binası’nda açılan sergiye gelenlere tek tek oyuncakların nasıl oynandığını ve tarihini anlattı. Hiç bir oyuncağını satışa koymayan Erol Hıra çocukların oyuncaklar ile oynamasına izin verdi. Amacının çocukların tablet, televizyon, telefon gibi teknolojik ürünlerden uzaklaştırarak geçmişte olduğu gibi sosyalleşmeleri için arkadaşları ile oyunlar oynamasını sağlamak olduğunu söyledi.

Erol Hıra

Hıra açıklamasında; “Çocuklar 3T tutkunu oldular. Yani telefon, tablet ve televizyon bağımlısı oldular. Benim burada amacım geçmişten günümüze kadar gelen oyuncakları üreterek çocuklarımızla tanıştırmak. Çocuklar bu oyuncakların nasıl yapıldığını ve nasıl oynandığını öğretmek istiyorum. FETAV ile işbirliği içinde bu konuda yeni projelere imza atmak istiyoruz. Ben öğretmen olduğum zamanlarda çocuklara bu oyuncaklar ile eğitimler verirdim. Şuanda bu tarz oyuncaklar eğitimlerde kullanılabilir. Hiç bir maddi beklentim bulunamadan bu oyuncakları üretiyorum. Sergide çocukların oyuncaklarla oynayarak kırılması gibi bir korkumda yok. Çocuklar rahatça dokunup oynayabilir. Kırılırsa kırılsın yenisini yaparım. Önemli olan çocuklarımıza bu oyuncakları sevdirerek 3T’den uzaklaşarak bu oyuncakları oynamalarını sağlamak” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder