Anasayfa Türkiye'den Haberler Elbistan Halk Eğitimi Merkezi, oyuncak bebek kursu açıyor

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi, oyuncak bebek kursu açıyor

by makale makale
24 Görüntülenme

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü, İŞKUR Elbistan Hizmet Merkeziyle birlikte kadınlar için oyuncak bebek atölye kursları açıyor.

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Amigurumi Oyuncak Bebek Kursu

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdür Vekili Serhat Karahan, kurum içerisinde meslek edindirme adına yeni bir kursu daha eklediklerini söyledi. İŞKUR Elbistan Hizmet Merkeziyle işbirliğinde açılacak olan tığ ve şiş örücülüğü ile amigurumi oyuncak bebek yapımı kursları hakkında bilgiler veren Karahan, 18-55 yaş aralığında olan kadınların başvuru yapabileceklerini söyledi.

Kurs için son başvuru tarihlerinin 19 Nisan’a kadar olduğunu söyleyen Karahan, “Başvurular için, İŞKUR web sitesi üzerinden yapılması gerekiyor. http://www.iskur.gov.tr web adresinden “İş arayan” sekmesinden “Aktif İşgücü Programları” sekmesine girip daha sonra “”Mesleki Eğitim Kursları ”ekranında “Mesleki Eğitim Kursu Arama” linkini tıklamaları gerekir. Başvurunuzu 19 Nisan Pazartesi günü mesai bitimine kadar tamamlamaları gerekir. Kursa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmaları gerekir. Bu kurs için belirlenen Katılım Şartlarını uygun olduğunuza emin olmanız gerekir. Program başlangıcı itibari ile BAĞ-KUR, SSK veya Emekli Sandığı’na bağlı olarak çalışıyorsanız kursa katılmanız mümkün değildir” açıklamasında bulundu.

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi oyuncak kursu

54 gün (320 saat) olarak planlanan kurs döneminde kursiyerler İŞKUR tarafından günlük harçlık verileceğini söyleyen HEM Müdür Vekili Serhat Karahan,  “Kurs başvurularından sonra 19 Nisan Pazartesi günü saat 14.00’te Elbistan Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda kursiyer belirleme ve seçme yapılacaktır. Başvuran kadınların seçmeye katılmaları zorunludur. Kadınlar HES koduyla katılmaları gerekir.  Kurs dönemi boyunca “meslek hastalığı ve iş kazası ile genel sağlık sigorta primleri İŞKUR tarafından karşılanacak. Kurs bitiminde yapılacak olan sınavlarda başarılı olan kadınlar MEB onaylı Kurs Bitirme Belgesi veya MYK belgesi verilecektir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder