Anasayfa Makaleler Doğal Ahşap Oyuncaklar ve Çocuklara Faydaları

Doğal Ahşap Oyuncaklar ve Çocuklara Faydaları

by makale makale
84 Görüntülenme

Tabletlerden akıllı telefonlara, bugün çocuklar dikkatlerini çalan ve gerçek dünyaya odaklanmalarını engelleyen nesneler ile meşgul. Geçmişin basit oyuncakları yerine, bugün çocuklar elektrikli, bilgisayarlı ve pahalı olan şeylerle oynuyorlar. Oldukça üzücü, değil mi?

Ebeveyn olarak, eskiden oynadığımız mütevazı, ahşap oyuncakları özlemeye neden oluyor. Çocuklarımın, bir tür cihaz tarafından sunulan şeyi gözlemlemek yerine, hayal güçlerini kullanarak bir oyuncakla oynamanın nasıl bir şey olduğunu deneyimlemeleri için ahşap oyuncakları tercih etmesi gerekir.

Ahşap Oyuncak Faydaları

Çocuklar için yapı taşları ve sallanan oyuncaklar gibi basit, ahşap oyuncaklar o kadar pahalı değildir ve genellikle herhangi bir plastik veya elektronik oyuncaktan çok daha sağlıklıdır. Plastik oyuncaklar genellikle ftalat içerirken, ahşap oyuncaklarla küçük meleğinizin oynadığı için gönül rahatlığı oynayabilir. Ve küçük çocukların oyuncakları ağızlarına koymayı ne kadar sevdiklerini göz önünde bulundurarak, onlara ham ve organik bir şeyler almak, onları toksinleri solumaktan uzak tutmanın en iyi yoludur.

ahşap oyuncak faydaları

Ancak ahşap oyuncaklar çok daha sağlıklı olmasının yanı sıra bilişsel gelişim için de harikadır. Çocuklar için ses veya ışık yaymayan şekil ayırıcılar ve sallanan oyuncaklar gibi basit tasarımlar, yaratıcılığı teşvik etmede daha iyidir. Bir düşünün, çoğu plastik ve elektronik oyuncak, oyunun gidişatını konuşarak veya şarkı söyleyerek kontrol eden, böylece çocuğun hayal gücünü kullanmasını ve aktif olarak meşgul olmasını engelleyen oyuncaklardır. Ancak tahta oyuncaklarla çocuk tüm olasılıkları keşfetmeye ve çeşitli senaryolar uydurmaya çalışacaktır.

Tahta oyuncakların rahatsız edici sesler ve ışıklar üretmemesi, aynı zamanda çok daha yatıştırıcı oldukları anlamına gelir. Günlük olarak çok fazla gürültü ve ışık tarafından bombalandığınızı hayal edin. Bu sizi bir ebeveyn olarak strese sokabilir ve hatta çocuğunuzda endişeye neden olabilir. Bunun yerine, ahşap oyuncaklar, çocukların kendi küçük sesine ve onları çevreleyen her şeye daha iyi odaklanmasını sağlayabilir.

Ve son olarak, ahşap oyuncaklar çok daha dayanıklı olabilir. Genellikle güçlü malzemelerden ve az sayıda ayrılabilir parçadan yapılırlar, bu da kırılmalarını veya önemli ölçüde hasar görmelerini zorlaştırır. Öte yandan, plastik veya elektronik oyuncaklar yere çarptıkları anda veya pilleri bittiğinde çoğu zaman işe yaramaz hale gelecektir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder