Anasayfa Makaleler Çocuklar İçin En İyi Eğitici Oyuncaklar Nasıl Seçilir?

Çocuklar İçin En İyi Eğitici Oyuncaklar Nasıl Seçilir?

by makale makale
86 Görüntülenme

Oyun sadece eğlence değildir – çocuğunuzun gelişimi için zorunludur. Ne yazık ki, akıllı telefonlar , ders dışı aktiviteler ve tam anlamıyla akademik baskı çağında çocuklar oyun oynamak için çok daha az zaman harcıyorlar. Ebeveynlerin, gençlerin okul çalışmalarına ve zenginleştirme faaliyetlerine ayak uydurmasını istemeleri anlaşılabilir bir durumdur, ancak eğitici oyuncaklarla boş zaman da aynı derecede önemlidir. Aşağıda, oyuncakların çocuğunuzun gelişiminde oynayabileceği rolü keşfediyoruz ve mükemmel hediyeyi ararken aklınızda tutmanız için öneriler sunuyoruz.

Eğitici Oyuncakları Seçmek İçin İpuçları

Bir mağazaya göz attığınızda, eğitim değeri hakkında güçlü iddialara sahip çok sayıda oyuncak göreceksiniz. Pazarlama yöneticileri, ebeveynlerin en başından itibaren akademik bir destek sağlama arzusunun farkındadır ve bunu sayısız eğitici oyuncakla takip etmişlerdir. Alışveriş bunaltıcı görünebilir, ancak unutmayın: meraklılar her zaman daha iyi değildir. Bazen en basit oyuncaklar en faydalı olandır. Çocuğunuz için en iyi ürünleri seçerken aşağıdakileri aklınızda bulundurun;

Ekran Süresine Dikkat Edin

Araştırmalara göre, sekiz yaşına kadar olan çocukların her gün ortalama olarak iki saatten fazla ekranlarda vakit geçirdiğini bildiriyor. Bu rakam, çocuklar ara yıllarını doldurdukça çarpıcı biçimde artar. Ekranlara aşırı derecede maruz kalmak uyku bozukluklarına ve bir dizi başka soruna yol açabilir. Mümkün olduğunda, başka bir ekranın müdahalesi olmadan öğrenmeyi teşvik eden oyuncakları tercih edin.

Açık Uçlu Oyuncakları Seçin

Şüphe duyduğunuzda, çocuklarınızı sıkmadan birkaç kez ve çeşitli şekillerde kullanılabilecek oyuncakları seçin. Bloklar ve LEGO gibi açık uçlu oyuncaklar hayal gücünü harekete geçirir ve çeşitli bağlamlarda kullanılabilir. Ek olarak, bu çok yönlü oyuncaklar eleştirel düşünmeyi ve STEM becerilerini teşvik eder.

eğitici oyuncak seçimi

Yaratıcılığı Unutmayın

Bugünün ebeveynleri, çocuklarını STEM’de başarı için donatma yarışında. Evet, bu becerileri erken geliştirmek akıllıca olur, ancak yaratıcılığın zararına değil. En iyi oyuncaklar, birden fazla öğrenme unsurunu birleştirerek çocukların STEM’i keşfetmelerine ve aynı zamanda hayal güçlerini kullanmalarına olanak tanır. Sanatı unutma; gençliğe yönelik enstrümanlar ve sanatsal araçlar saatlerce süren eğitici, özgür ruhlu eğlence sağlar.

Çocuğunuzun Güncel İlgi Alanlarını Düşünün

İlgilenmeyen bir çocuğa oyuncağı zorlamaya kalkışmayın, mevcut ilgi alanlarını geliştirmek daha iyidir. Çocuğunuzun ufkunu genişletmeye kararlıysanız, sevdikleri şeylerle yeterince ortak olan bir şey bulun.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder