Anasayfa Makaleler Çocuğunuzun Yaratıcı Ruhunu Teşvik Etmek

Çocuğunuzun Yaratıcı Ruhunu Teşvik Etmek

by makale makale
20 Görüntülenme

Yeni yürümeye başlayan çocukların yetenek ve mantık bakımından eksik olduğu şeyleri, hayal gücünde kolayca telafi ederler. Ve bu hayal gücü, öğrenme söz konusu olduğunda oldukça güçlüdür. Rol yapma oyunu, çocuğunuz oyuncaklar, bloklar, bebekler ve akranlarıyla senaryolar yaratırken ve anlatırken sözlü, sosyal ve düşünme becerilerini geliştirir.

Kısa ve uzun vadede yaratıcılığın diğer büyük faydaları: problem çözme becerileri ve yetişkin dünyasını daha iyi anlamak gibidir. Sanatsal uğraşlar aynı zamanda ince motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olur  (ki bunu daha sonra bir kalem tutması, tornavidayı çevirmesi veya bir domatesi dilimlemesi gerekecek), renkler ve şekiller hakkında bilgi edinme ve bir dizi ifade etme duyguların.

çocuğun yaratıcılığını geliştiren oyunlar

Çocuklarda Yaratıcılığı Teşvik Etmek

Göreviniz çocuğunuzun yaratıcı dürtüsünü beslemektir. Yeni yürümeye başlayan çocuğunuz daha sonra sanata olan tutkusu olsun ya da olmasın, sorular sormaya ve ustaca cevaplar aramaya hazır çevik bir zihin ona her zaman iyi hizmet edecektir.

Pahalı malzemeler satın almanıza veya çocuğunuzu sayısız sınıfa kaydettirmenize gerek yok. Sadece onun yaratıcı çabalarını destekleyin, övün ve gerçek bir ilgi gösterin. Basit sahne malzemeleri ve çalışabileceği güvenli bir yer sağlayın – ortalığı dağıtmak için özgür olduğu bir yer.

İsterseniz çocuğunuzun yanında da yaratabilirsiniz. Sadece sanatsal kaslarınızı çalıştırarak yakın durmakla kalmaz, aynı zamanda çocuğunuzun, örneğin bir fırça tutmanın veya bir fiyonk bağlamanın doğru yolunu öğrenmesine de yardımcı olur. Size doğru görünmeseler (veya bir anlam ifade etmeseler bile) kendi kararlarını vermesine izin verin. Yeni yürümeye başlayan çocuğunuz için süreç, nihai üründen çok daha önemlidir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder