Anasayfa Makaleler Çocuğunuzun Oyun Alanının Korunması

Çocuğunuzun Oyun Alanının Korunması

by makale makale
19 Görüntülenme

Bebeğiniz muhtemelen emekliyor, geziniyor veya ikisinin bir kombinasyonunu yapıyor. Son derece aktif bebeğinizle henüz başa çıkamıyorsanız, özellikle oyun alanında onu güvende tutmak için dikkatinizi ve çocuk koruma tekniklerinizi geliştirmeniz gerekir. Bu temelleri uyguladığınızdan emin olun;

  • Bebeğinizin tehlikeli alanlara ve maddelere erişimini engelleyin. Kullanım kapıları etrafında, şömine önünde, üstleri ve merdivenler alt kısımlarında hassas elektronik ve onun yatak odası kapı arasında. Pencere koruyucuları takın, dolaplara ve çekmecelere yalnızca yetişkinlere özel kilitler yerleştirin, elektrik prizlerini takın ve keskin köşeleri kapatın.
  • Kırılgan veya tehlikeli maddeleri bebeğinizin ulaşamayacağı bir yere veya kilitli kapıların arkasına taşıyın. Ağır mobilyaları (kitaplıklar, şifonyerler, televizyon dolapları) duvara sabitleyin, böylece bebek onları kendi üzerine çekemez. Meraklı ellerinden uzakta panjur ve perdelerin elektrik kablolarını ve kablolarını saklayın. Kordonların parmaklarına veya boynuna dolanmasını önlemek için bir güvenlik seti de satın alabilirsiniz.

oyun alanlarının güvenliği

  • Dikkatli olun. En iyi önleyici çabalarınız, özellikle zeki bebekler için her zaman yeterli değildir ve kullanılmadığında hiçbir güvenlik kapısı veya mandalı çalışmaz. Bu nedenle, ulaşılamazsa, bebeğinizi daima göz önünde tutun; özellikle mutfakta ve banyoda dikkatli olun. Onu bir iki dakika yalnız bırakmanız gerekiyorsa, onu beşiğine veya oyun bahçesine koyun ve okul öncesi çağındaki kardeşleri ve evcil hayvanları uzak tutun.
  • Bebeğiniz yakındayken toksik kimyasallar, ilaçlar, elektrikli aletler ve benzerleri gibi tehlikelerden kaçının. Onları şekerleme zamanı veya çocuğunuzu denetleyecek başka bir yetişkinin olduğu bir zaman için saklayın.
  • Bebeğinize bazı nesnelerin veya alanların yasak olduğunu öğretin. “Bu Annemin. Dokunmak güvenli değil. İşte dokunabileceğin bir oyuncak.” Güvenlik derslerinizi pekiştirmek için “sıcak ve tehlike” gibi uyarı kelimeleri kullanın.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder