Anasayfa Makaleler Çocuğunuzun Legolarla Yapabileceği 16 Faydalı ve Eğlenceli Araç

Çocuğunuzun Legolarla Yapabileceği 16 Faydalı ve Eğlenceli Araç

by makale makale
491 Görüntülenme

Legoların çocuklar için vazgeçilmez ve saatler boyu süren bir eğlence demek olduğuna şüphe yok . Endişeye gerek yok! Kemerden vazoya, çocukların Lego oyuncak kullanarak yapamayacakları yok! Yapacakları nesneler hayal güçleri ile sınırlı.

 1. Telefon tutacağı
  Telefonunuz, Lego telefon tutacağında bir yandan dinlenirken bir yandan da şarj olabiliyor. Mesela internetteki bir tariften yemek pişirirken bir yandan da telefonunuzu dayamak için ideal. Çocuklarınıza ihtiyaç duyduğunuz kadar telefon tutacağı yaptırın.
 1. Lego kolye
  Bu kolye oldukça özel ve küçük çocukların bile yapabileceği kadar kolay. En basit versiyonla yetinebilir ya da birlikte kullanacağınız kıyafetlere bağlı olarak daha kompleks bir yapı da deneyebilirsiniz.
 1. Lego kemer
  Çocuklar genelde kemer giymekten hoşlanmazlar; ancak Lego kemerden asla şikâyet etmeyecekler! Bu kemerin yapımı çok kolay ve çocuğunuzun en sevdiği Lego figürünü her gün kullanabilmesi için tokanın oturduğu ayrı bir düz bir parçası da var.
 1. Lego kuş evi
  Kuşlar, çocuğunuza yeni evleri için teşekkür edecekler ve siz de kuşlara, evden en az 100 parça Lego’nun çıkmasını sağladıkları için teşekkür edeceksiniz. Çocuğunuzun Lego kuş evi yapabilmesinin birçok yolu var.
 1. Lego anahtarlık
  İşte size ince zekâ ürünü bir fikir – anahtarlarınızı düzenli ve organize tutabilmek için Lego’nun inanılmaz yapıştırıcı özelliğini kullanın. Anahtarlığınıza delikli bir Lego parçası takın; eve geldiğinizde bu parçaları kullanarak anahtarlarınızı duvardaki Lego plakaya asın.
 2. Lego cümle kurma oyunu
  Çocuğunuza Legolar kullanarak cümle kurdurmayı hiç denediniz mi? Çocuklara erken yaşta okuma-yazama öğretmenin basit ama etkili bir yolu. Lego parçalarına farklı kelimeler yazarak çocuğunuzun bu parçalarla cümleler kurmasını sağlayın. Hem eğlenceli hem de bilgili…
 3. Lego bilye yolu
  Bilye yolunun ne kadar harika olduğuna bakın. Fonksiyonel bir labirent yaratmak ve bilyenin yol boyunca ilerlemesini izlemek çok tatmin edici bir his.
 4. Lego bilye labirenti
  Dikey bir yol, başlangıç için zor geldiyse, küçük çocukların bile kolaylıkla yapabileceği basit bir labirentle de başlayabilirsiniz.
 1. Lego vazo
  Dekorasyonunuza uyan güzel bir vazo tasarlayabilir, çocuklarınızın vazoyu yapmalarını sağlayabilirsiniz. Ancak unutmayın ki Legolar ne kadar sağlam gibi görünseler de su geçirirler. Bu yüzden Lego vazonuzun içerisine ince bir cam vazo koymanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın
 2. Lego kalemlik
  Çocuklarınız, masaları için yeni bir kalemlik yapmaya kesinlikle bayılacaklardır. Aklınızdaki bir tasarımı kullanabilir ya da içinizden geldiği gibi hareket edebilirsiniz. Tasarılarının görünüşü, çocuğunuzun hayal gücüne bağlı.
 3. Lego akvaryum
  Yapay bitkileri, batık hazineleri ve hatta balıkları bile unutun. Yalnızca Lego kullanarak harika bir akvaryum yapabilirsiniz. Çocuklarınız evcil hayvanlarını Legolarla yapabilir ve böylece hayvan sevgisi geliştirebilirler.
 4. Lego hoş geldiniz paspası
  Çocuklarınıza Legolardan hoş geldiniz paspası yaptırabilirsiniz. Kapıdaki misafirlerinizi bu sevimli şeyle karşılayabilir, çocuklarınızın ne kadar yaratıcını olduklarını herkesin bilmesini sağlayabilirsiniz.
 5. Lego bardakaltlığı
  Desen ve renk tasarımları hayal gücünüze kalmış! Legolardan bardakaltlıkları yaptırarak çocuklarınızın ev dekorasyonuna katkıda bulunmalarını sağlayın.
 1. Lego tıraş makinesi tutacağı
  Her çocuk, babasının tıraş makinesi için bir destek yapmaktan hoşlanır, değil mi? İşte size şık bir tıraş makinesi tutacağı.
 2. Lego lamba
  İşte size koleksiyonunuzda bulundurmanız gereken harika bir parça. Bu şirin Lego lambayla evinizi sıcacık aydınlatabilirsiniz.
 3. Lego diş fırçalık
  Legoları kullanarak rengârenk bir diş fırçalık yapın ve çocuğunuzun dişlerini mutlulukla fırçalamasına tanık olun. İşe yarar bir şey, değil mi?

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder