Anasayfa Türkiye'den Haberler Bursa’da Meslek liseliler çocuklara oyuncak ve bayramlık hediye etti

Bursa’da Meslek liseliler çocuklara oyuncak ve bayramlık hediye etti

by makale makale
27 Görüntülenme

Bursa eğitim kurumlarından Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrencileri ve öğretmenler, Ramazan Bayramı öncesi okulun yakınında bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına bayramlık ve oyuncak dağıttı.

Okulda başlatılan 8 kişilik sosyal yardımlaşma ekibi, yardım yapmak üzere yaklaşık 100 öğrenciyi tespit etti. Civarda bulunan İbrahimpaşa, Alipaşa ve Hocaalizade mahallelerinin muhtarlarıyla da görüşen ekip yetkilileri, çevrede çocukları olan ihtiyaç sahibi aileleri belirledi.

Çocuk Eğitimi ve Gelişimi, Fotoğrafçılık ve Grafik, Tekstil Teknolojisi, Moda Tasarımı Teknolojisi, Yiyecek İçecek Hizmetleri alanlarında gönüllü öğretmen ve öğrenciler, Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneğinin de destekleri ile çocuklar için el yapımı oyuncaklar ve bayramlık giysi hazırladı.

Dağıtımlar için okulun konferans salonunda oluşturulan alana gelen aileler, beğendikleri giysileri ölçülere ve bedenlere bakarak aldı. Ayrıca, boyama kitabı, oyuncak ve boyaların bulunduğu hediye paketleriyle okulun mutfak atölyesinde hazırlanan gıda paketleri ve yiyecekler verildi.

Meslek Liseleri Ailelerimizle Buluşuyor

Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Türkan Caner, “Meslek Liseleri Ailelerimizle Buluşuyor” adlı proje kapsamında ailelerin ve çocukları mutlu etmek istediklerini ve paketler hazırladıklarını söyledi. Sivil toplum kuruluşların ve hayırseverlerin de projeye destek verdiğini söyleyen Caner, “Okulda staj yapan öğrencilerimiz ile bu etkinlikleri yapmaya başladık. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz gönüllü olarak bu çalışmalarda yer aldı. Yardıma ihtiyacı olan yaklaşık 100 öğrenciyi belirledik ve bu öğrencilerimize ramazan kolileri hazırladık. Ayrıca kıyafet çekleri aldık, bunları da öğrencilerimize verdik .” açıklamasında bulundu.

Çocuklar Giysilerini Kendileri Seçti

Moda Tasarım Teknolojisi Alan Şefi olan Ayşe Akdeniz, ailelerin, çocukları ile bir mağazaya gider gibi geldiklerini ve paketlenmiş kıyafetleri seçtiklerini söyledi. Tasarladıkları bez maskeleri de hediye ettiklerini söyleyen Akdeniz, “Bu projede yer almaktan dolayı çok mutluyum. Çocuklar geldiği zaman bizler çok sevindik. Bir çocuğu güldürebilmek en güzel şeydir. Pandemi döneminde en güzel şeylerden biri, bir çocuğun gözlerindeki gülümsemedir. Çocuklar okula geldi, kendileri beğendi, seçti ve bu durumdan çok mutlu oldular. Bu çalışmaları sürdürmeyi devam edeceğiz.”  dedi.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder