Anasayfa Türkiye'den Haberler Bingöl’de gönüllüler ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak oyuncak yapıyor

Bingöl’de gönüllüler ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak oyuncak yapıyor

by makale makale
29 Görüntülenme

Bingöl Genç ilçesinde bulunan Şehit Murat Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde veliler, öğretmenler ve öğrenciler, ihtiyaç sahibi aileler için kumaştan ve iplikten oyuncak ve bebek ürettiler.

Meslek Lisesi Ailelerle Buluşuyor Projesi

Şehit Murat Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile birlikte “Meslek Lisesi Ailelerle Buluşuyor” adlı proje kapsamında “Bir ilmek bin mutluluk” sloganı ile ihtiyaç sahibi ailelere proje başlatmaya karar verdi.

Meslek Lisesi Ailelerle Buluşuyor

Çalışmalarda görev alan 10 veli, 7 öğretmen ve 15 öğrenci, okulda bulunan çocuk gelişimi bölümünde kumaştan ve ipten tasarladıkları amigurumi bebekleri satışa sundu ve elde edilecek gelirleri ihtiyaç sahibi ailelere verilecek.

Çocuk gelişimi öğretmeni olan Serpil Haktanır, şu zamana kadar yaklaşık 70 oyuncak tamamladıklarını söyledi. Velilere ve öğrencilere mesleği öğretirken, bir yandan da tasarladıkları ürünleri ihtiyaç sahibi ailelere gelir olacağını söyleyen Haktanır, “Pandemi döneminde evde kalan öğrencilerimiz ve velilerimiz için de bir uğraş oldu. Üretilen ürünleri satarak, elde edilecek olan geliri ihtiyaç sahibi ailelere verilecektir.” dedi.

Velilerden biri olan Semanur Ortak ise böyle bir projede yer aldıklarından dolayı çok mutlu olduklarını belirtti. Ortak açıklamasında, “Bir nebze de olsa ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmek bizleri mutlu ediyor.” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder