Anasayfa Makaleler Beşik Güvenliği

Beşik Güvenliği

by makale makale
11 Görüntülenme

Mevcut standartları karşılamayan kullanılmış bir beşik düşünüyorsanız, özellikle de beşik 10 yaşından büyükse, güvenlik kontrol listesinin üzerinden geçmek daha da önemlidir. İşte bakmanız gerekenler.

Beşik Doğru Boyuttadır

Beşik çubukları veya çıtalar en fazla 5 cm genişliğinde olmalı ve çubukların hiçbiri çatlak veya eksik olmamalıdır. Beşik rayı, şiltenin üstünden en az 65 cm uzaklıkta olmalıdır.

Son olarak, köşe direkleri başlığın üst kısmı ile aynı hizada olmalı veya çok daha uzun olmalıdır. 40 cm fazla olmalıdır. Bu yükseklikler arasındaki yazılar, dışarı çıkmaya çalışırsa çocuğunuzun kıyafetlerini yakalayabilir.

Köşe Direkleri Pürüzsüzdür

Köşe direkleri, uç panellerle aynı hizada olmalıdır. Süslü süslemeli veya topuzlu kullanılmış bir beşik düşünüyorsanız, bebeğinizin odasının dışında ve dışında, pürüzlü kenarları zımparalamanız gerekir.

beşik güvenliği

Donanım Sıkı Bir Şekilde Sabitlenmiştir

Güvenli bir beşikte, donanım cıvatalar, vidalar gibi keskin kenarlar veya pürüzlü alanlar bebeğinizi kıstırabilecek veya başka şekilde yaralayabilecek noktalar olmayacak şekilde sıkıca sabitlenmelidir. Beşiğin tahtasında çatlak veya yarık olmamalıdır. Asla beşiğin orijinal parçalarını nalburdan alınan bir şeyle değiştirmeyin. Bunun yerine, parçalar doğrudan beşik üreticisinden temin edilmelidir.

Boya Rengi Toksik Değildir

Beşik boyası söz konusu olduğunda renkten fazlasını düşünün. 1978’den önce yapılan beşiklerin bitişlerinde kurşun olabilir, bu da bebekler ve küçük çocuklar için ciddi bir sağlık riski oluşturur.

Potansiyel müşterinizin boyasının kurşun bazlı olduğuna dair bir önseziniz varsa, Çevre Koruma Ajansı’nın en iyi uygulamalarını izleyerek evinizin dışında soymasını sağlayın. Ardından yüksek kaliteli, kurşunsuz bir emaye ile sıfırdan başlayın. Boyası soyulmuş veya çatlamış beşikten kaçınılmalı veya yeniden cilalanmalıdır.

Beşikler İçin De Güvenlik Uygulamalarını Takip Edin

Bebeğinizin beşik özelliklerine sahip bir beşikte veya portatif beşikte başlamasını planlıyorsanız, bu tür beşik için de benzer en iyi güvenlik uygulamalarını takip etmeniz gerektiğinden emin olun. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, tamponlardan, yastıklardan, oyuncaklardan ve yumuşak yataklardan kaçınmayı ve yatağın beşiğe tam olarak oturduğundan emin olmayı içerir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder