Anasayfa Türkiye'den Haberler Ankara’da ’Kumbaramdaki Oyuncaklar Oyun Bahçemde’ sergisi açılıyor

Ankara’da ’Kumbaramdaki Oyuncaklar Oyun Bahçemde’ sergisi açılıyor

by makale makale
37 Görüntülenme

Ankara’nın Çankaya ilçesinde 23 Nisan coşkuyla kutlanacak. Birkültür Kolektif ve Oyuncak Müzesi tarafından gerçekleşen ’Kumbaramdaki Oyuncaklar Oyun Bahçemde’ sergi, 20 Nisan’da Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde açılacak.

Çankaya’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolu dolu kutlanılması bekleniyor. Nisan ayında çocuk filmlerinden tiyatro şenliklerine, sergilerden atölyelere kadar birçok etkinliğe imza atacak olan Çankaya Belediyesi, interaktif bir şekilde sergi ile oyuncakları Çankayalı çocuklara buluşturacak. Birkültür Kolektif ve Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi tarafından gerçekleştirecek olan ’Kumbaramdaki Oyuncaklar Oyun Bahçemde’ sergisi 20 Nisan’da Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde açılacak.

Kumbaramdaki Oyuncaklar Oyun Bahçemde

Oyuncak Müzesinin 31. Yılı

Türkiye’nin ilkleri arasında olan Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi’nin 31. kuruluş yıldönümünü de kutlanacak. Sergi, klasik sergi anlayışından farklı olarak tüm kurulum ve hazırlık aşamalarında sanatseverlerle buluşacak. Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde 20 Nisan’a kadar kurulacak olan serginin tüm aşamaları online bir şekilde www.oyuncak.museum web adresinden takip edebilirsiniz. Türkiye’nin birçok ilinden gelen oyuncak tutkunları, aynı adreste yayınlanacak atölyeler ve söyleyişleri izleyebilecek. Sergiyi 22 Nisan’dan itibaren yerinde görebilmek için randevu alabilirler.

Kumbaralar Da Sergilenecek

Yaklaşık 5 bine yakın oyuncaklardan oluşan zengin bir koleksiyondan seçilen parçaların yer alacağı sergide, aynı zamanda Kumbara Müzesi’ne de ev sahipliği yapacak. Yakın bir zamanda faaliyete geçecek olan Müze Kumbaram’da yer alacak. Tematik kumbaraların en güzel örnekleri bu sergide yer alacak. 7’den 70’e kadar herkesi oyuncaklarla buluşturacak olan sergi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde 21 Mayıs’a kadar açık olacak.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder