Anasayfa Türkiye'den Haberler Almanya Düren Müzesi’nden oyuncaklar Ereğli’ye gönderilecek

Almanya Düren Müzesi’nden oyuncaklar Ereğli’ye gönderilecek

by makale makale
48 Görüntülenme

Almanya Stadt Düren Oyuncak Müzesi, kendi koleksiyonlarında yer alan 1920 ile 1950 yıllarına ait oyuncakların bir bölümünü Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi’ne armağan edilecek.

Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi’nin koleksiyonları giderek büyüyor. Oyuncak Evi’ne birçok oyuncak bağışları yapılırken, bu kez Kardeş Belediye olan Almanya Düren’in Oyuncak Müzesi’nden oyuncaklar yola çıktı.

Almanya Stadt Düren Oyuncak Müzesi, kendi koleksiyonunda olan 1920 ile 1950 yıllarına ait oyuncakların bir bölümünü Ereğli’de bulunan Oyuncak Evi’ne hediye ediyor. Belediye Başkanı Frank Peter Ullrich, Yeşiller Partisi Belediye Meclis Üyesi Türkan Mark, Nermin Ermiş, Sabine Kieven, Rudi Mark ve Holger Hilger oyuncaklar ile birlikte çektikleri fotoğrafları paylaşarak Ereğli’ye selamlarını gönderdi. Sabine Kieven, kendi koleksiyonlarındaki bir bölüm oyuncağı Kdz. Ereğli Oyuncak Evi’ne gönderdi.

Almanya Düren Müzesi

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, oyuncak gönderdikleri için teşekkürlerini dile getirdi “Bu oyuncakları müzede sergileyerek Ereğli halkının görmesini planlıyoruz. Kendilerine minettlerimizi sunuyoruz. Bizlerde Ereğli’de geçmişte oynanan oyuncaklardan örnekler alarak kardeş belediyemizin Oyuncak Müzesi’ne gönderme kararı aldık. Oyuncak kültürel mirasımızın en önemli parçalarıdır ve kültür elçileridir” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder