Anasayfa Türkiye'den Haberler 23 Nisan’da apartmanların dış cephesine oyuncak astılar

23 Nisan’da apartmanların dış cephesine oyuncak astılar

by makale makale
31 Görüntülenme

Bursa şehrinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle farkındalık oluşturmak isteyen Nilüfer Kadın Korosu üyeleri, yaşadıkları evin dış cephesine oyuncaklar ve bayraklarla süsledi. Nilüfer Kadın Korosu Şefi Aysel Gürel, “Oyuncaklar, 23 Nisan sonrası ihtiyaç sahibi çocuklara hediye olarak vereceğiz” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle çocuklar bu bayramı geçen sene olduğu gibi yine evde kutladı. Bursa´da farkındalık yaratmak isteyen Nilüfer Kadın Korosu üyeleri, yaşadıkları apartman dairesinin pencerelerine ve balkonlarına oyuncak ve bayrak astı. Apartmanın dış cephesinde oyuncakları görenler, şaşkınlığa uğradı. Kentte bulunan birçok apartmana oyuncak yerleştirdiklerini söyleyen Nilüfer Kadın Korosu Şefi Aysel Gürel, apartmanlara asılan oyuncakları 23 Nisan sonrasında ihtiyaç sahibi çocuklara verileceğini söyledi.

apartman oyuncak

‘Çocuklara Coşkularını Vermeye Çalıştık’

Apartmanlara çok sayıda oyuncak astıklarını söyleyen Aysel Gürel, “Bu güzel bayramda, salgının olduğu şu günlerde farklı bir etkinlik gerçekleştirmek istedik. Çocukların neşesini ve renkliliğini apartmanlara taşımak istedik. Bu yüzden binaları büyük bir onurla astığımız bayrakların yanına oyuncakları da asarak süslemeye çalıştık. Bu renkliliği, çocukların coşkusunu yansıtmaya çalıştık. Dünyada hiçbir ülke çocuklarına bayram armağan etmemiştir. Bu nedenle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e çok minnettarız” dedi.

İhtiyaç Sahiplerine Hediyeler Edilecek

Oyuncakların ihtiyaç sahibi çocuklara verileceğini söyleyen Gürel, “Bu süslemeler için kullandığımız oyuncakları 23 Nisan sonrasında oyuncaklara ulaşamayan çocuklara vereceğiz. Nilüfer Kadın Korosu olarak apartmanları süsleyen kişiler bizlere apartmanlarının fotoğrafını gönderdiklerinde en güzel süslemeyi yapan kişilere konserlerimize davet edeceğiz. Şehirde çok güzel tepkiler aldık. Komşular birbirlerine yardım etti. Çocuklar büyük bir heyecanla bizlere eşlik etti. Bu uygulama korona döneminde insanlara motivasyon verdi. Biraz da olsa insanların yüzlerini güldürdük” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder