Anasayfa Makaleler 2 Yaş Eğitici Oyuncaklar Çeşitleri

2 Yaş Eğitici Oyuncaklar Çeşitleri

by makale makale
30 Görüntülenme

2 yaşındaki çocuğunuz için en iyi öğretici oyuncakları seçmek bazen zor bir görev olabilir. Bu kadar çok seçenek mevcutken, hangilerinin çocuğunuzun yükselen çıkarlarına en uygun olduğuna ve hangilerinin bu kadar önemli bir büyüme döneminde gelişimini desteklemeye devam edeceğine karar vermek zor olabilir.

2 Yaş Eğitici Oyuncaklar

2 yaşındaki çocuklar için oyuncak seçimleri yaparken, en iyi seçenekler genellikle basit, açık uçlu oyuncaklardır ve çocuğunuzun keşfetmesi, yaratıcı olması ve oyun zamanının onlar için nasıl görüneceğine dair kararlar vermesi için yer bırakır. Açık uçlu oyuncaklar, çocuğunuzu onları kullanmanın tek bir yolu ile sınırlamaz. Bunun yerine, çocuğunuzun oyun süresinde her seferinde yeni yollarla ilerlemesine izin vererek gelişimini destekleyecektir.

Oyun oynamak, parmak boyaları ve el işi malzemeleri gibi uygulamalı inşaat oyuncakları, çocukların her gün farklı bir şey icat etmesine olanak tanıyan harika seçeneklerdir. Kendi ilgi alanlarına ve hayal güçlerine dayanarak, oyunun uzun, korkutucu bir yılana mı yoksa komik bir spagetti ve köfte kasesine mi kalıplanacağına karar verebilirler. Her çocuk, ne zevk alırsa alsın, her seferinde yaratmanın yeni yollarını bulabilir. Bu oyuncaklar aynı zamanda ince motor becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olabilir, düğmeleri kapatmak ve kalem tutmak gibi şeyler için küçük elleri hazırlamaya yardımcı olabilir.

Bilişsel gelişim üzerinde çalışmanın bir başka harika yolu da hayali oyunu teşvik etmektir. Yeni yürümeye başlayan çocuklar ve 2 yaşındakiler yaptığınız şeyi taklit etmeyi severler, bu yüzden mutfakları oynamayı, temizlik araçlarını ve evcil hayvan bakım setlerini hızlıca favori haline getirecek eğlenceli seçeneklerdir. Kostümler ve oyuncak bebekler de taklit oyunlar için kullanmak eğlencelidir ve çocukların farklı sahneleri ve senaryoları hayal etmelerini sağlar. Çiftlik seti gibi bir şey, hayvan isimlerini ve seslerini öğrenirken aynı zamanda hayali oyunu da içerebilir.

2 yaş eğitici oyuncak tavsiyesi

Puzzle, pek çok faydası olan başka bir klasik seçenektir. Piyasada, küçüklerin parçaları kavraması ve alması için sonsuz Puzzle seçenek var. Bu, ince motor gelişimini ve daha özel olarak kavramasını içerir. Çocuklarınız Puzzle yapmaya başladığında, eşleştirme becerilerini, problem çözmeyi ve birbirine kenetlenen parçaları birbirine bağlamak için iki elini birlikte kullanmayı öğretmede yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Gönder